21 grudnia klasa I Szkoły Podstawowej w Nakomiadach gościła swoich rodziców w ramach zajęć otwartych. Podczas spotkania została wykorzystana idea „escape roomów”, czyli pokoju zagadek. Motywem przewodnim były oczywiście święta Bożego Narodzenia, a uczestnicy zabawy musieli pomóc świętemu Mikołajowi odnaleźć zaprzęg skradziony przez nieznośne skrzaty. 

Wszyscy musieli wykazać się ogromnym sprytem i wiedzą na temat nadchodzących świąt. Było odczytywanie wskazówek w odbiciu lustrzanym, szukanie zakręconych bałwanków, które ukryły się w klasie, tworzenie wyrazów oraz zdań z podpowiedziami, układanie puzzli, rozwiązywanie krzyżówki, świąteczny quiz oraz ozdabianie papierowej choinki. Jedna ze wskazówek czekała również na uczniów w bibliotece. Wszystko po to, by odnaleźć zaprzęg i uratować tegoroczne święta. Wszyscy uczestnicy zabawy spisali się na medal, w radosnej atmosferze, przepełnionej zaangażowaniem udało im się odnaleźć siedem reniferów. 

Po wykonanym zadaniu przyszedł czas na wspólną wigilię. Wszyscy razem zasiedli do pięknie przygotowanego stołu, by poczuć radość ze zbliżających się świąt. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w zajęciach oraz za pomoc w przygotowaniu wigilii klasowej. Zajęcia otwarte przeprowadziła wychowawczyni klasy I – Katarzyna Łopacka.