Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki to te, które powstają własnoręcznie, wykonane samodzielnie przez dzieci lub przy współpracy z rodzicami.

Dołączając do ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” w Szkole Podstawowej w Nakomiadach ogłoszono konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Jego celem było wzmacnianie więzi rodzinnych, zachęcanie do kultywowania tradycji oraz rozwijanie kreatywności i uzdolnień plastycznych dzieci. Konkurs realizowany był w dwóch kategoriach: praca wykonana samodzielnie oraz przy współpracy z rodzicami.

Wszystkie zgłoszone prace wzbudziły zachwyt organizatorów. Uczniowie wykazali się wielkim talentem i kreatywnością. Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas warsztatów bożonarodzeniowych, gdzie dyrektor szkoły Olga Wanago oraz wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody. Właścicielami najpiękniejszych prac okazali się: Lidia Ostrowska, Milena Pryciak, Blanka Gregorczyk, Wiktoria Mazurek,  Wioleta Jachimczyk, Zuzanna Both, Zofia Both, Paulina Powierża, Jeremiasz Wyszomirski, Maja Ostrowska oraz Paulina Radzewicz.

Zwycięskie prace powędrowały do Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, która jest organizatorem ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Trzymamy kciuki, aby jurorzy w konkursie na szczeblu ogólnopolskim byli nimi zachwyceni, tak jak my.


Gratulujemy wszystkim artystom i życzymy dalszych sukcesów. Pieczę nad konkursem sprawowały panie:  Justyna Gregorczyk, Grażyna Łempicka i Katarzyna Łopacka.