Tradycja organizowania spotkań świątecznych towarzyszy nam od czterech lat. Nasza Klasowa „Wigilijka” odbyła się jak zawsze tuż przed świąteczną przerwą, 21 grudnia 2018 roku.
Na świątecznym spotkaniu byli rodzice, uczniowie klasy 7 oraz zaproszeni goście: pedagog szkolny p. Justyna Gregorczyk, p. Katarzyna Łopacka, p. Andrzej Sydor i dyrektor szkoły p. Olga Wanago. Był też pięknie nakryty stół, opłatek i kolędy.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów, świątecznie przystrojony stół zastawiony został tradycyjnymi wigilijnymi potrawami. Pojawiły się na nim ryby, barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, sałatki, tęczowa galaretka, owoce i cukierki. Nie zabrakło też smakowitych pierniczków.


Przed degustacją potraw łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie jak najlepsze, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia. Po posiłku wesoło kolędowaliśmy i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
Klasowa „Wigilijka” upłynęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju. Wspólnie spędzony czas był radosny, pełen wzruszeń i dobrych życzeń.