Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Nakomiadach przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. 21 lutego w bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć, który miały na celu podnoszenie świadomości językowej. 

W programie spotkań bibliotecznych pojawiły się zabawy ortograficzne i gramatyczne. W ruch "poszły" gry językowe.  Młodsze dzieci układały wyrazy, ćwiczyły kolejność liter polskiego alfabetu na talerzach z mąką. Nieco starsze zmagały się z łamańcami językowymi oraz wykonywały plakat promujący kulturę języka.

 

Posumowaniem przedsięwzięcia była zabawa na korytarzu szkolnym. Zadanie polegało na odnalezienie ukrytych w zakamarkach szkolnych wyrazów z trudnościami ortograficznymi.  Dzieci  z kartką i długopisem w dłoni oddały się umysłowej rozrywce. Najlepszą znajomością zasad ortograficznych w kategorii klas II-IV wykazały się: Amelia Roszig (kl. III), Blanka Gregorczyk (kl. III) oraz Maja Nikiel (kl. IV). Wśród uczniów klas V-VIII zwycięstwo przypadło Paulinie Powierża (kl. VI) oraz Paulinie Radkiewicz (kl. VI).

Uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Inicjatorką akcji była pani Justyna Gregorczyk przy współpracy z panią Katarzyną Łopacką.