20 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach  wybrali się na spotkanie z panią Ewą Wąsik – autorką wierszy dla dzieci. Wizyta odbyła się w ramach Porannych Poczytanek organizowanych przez Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie „Czerwony Tulipan”. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Marleny Szypulskiej mieliśmy okazję w wyjątkowy sposób spędzić środowy poranek.
Podczas spotkania panowała niezwykła atmosfera. Ogromne poduchy i ciepłe kocyki, półmrok w sali sprawiły, że dzieci czuły się bardzo swobodnie. Z wielkim zaangażowaniem słuchały „ignaśków". Każdy odczytany wiersz niósł ze sobą naukę. Pani Ewa zadając dzieciom proste pytania, zmusiła ich do twórczego myślenia, w efekcie wywołując ciekawą dyskusję. Wspólna rozmowa urozmaicona była zagadkami przyrodniczymi oraz oglądaniem pięknych ilustracji. Na najbardziej aktywne i zaangażowane dzieci czekała niespodzianka – książeczka z autografem pani Ewy.


Wiele radości sprawiła uczniom wspólna zabawa, którą zorganizowała pani Marlena Szypulska. Zachwyciła dzieci niezwykłym brzmieniem głosu. Z gitarą w dłoni zaprezentowała swój wokalny talent.  Cóż to były za śpiewy i tańce!


Ostatnim punktem wycieczki  był wiosenny spacer, który zakończył się na placu zabaw. Dzieci zadowolone, zmęczone i z bagażem nowych doświadczeń wróciły do szkoły. Organizatorami wycieczki były panie: Justyna Gregorczyk i Katarzyna Łopacka.