Uczniowie klasy VII SP Nakomiady świętowali Dzień Dziecka w XIX – wiecznym Dworze Muławki, którego właścicielem jest p. Paweł Lipko, znany wszystkim jako „Hrabia”.

Wycieczka miała charakter edukacyjny. W tym wyjątkowym miejscu, uczniowie zwiedzili Muzeum Znaczków i Historii Poczty; obejrzeli niezwykle urokliwą Galerię Sztuki, mieszczącą się na piętrze Spichlerza, w której zgromadzone były rzeźby oraz obrazy lokalnych artystów tzw. „naiwnych”; podziwiali oryginalną wystawę biżuterii z belemnitów; poszerzyli wiedzę z różnych dziedzin życia kulturalnego, rozbudzili indywidualne zainteresowania historią , kulturą i tradycjami własnego regionu. Niezwykłą atrakcją podczas lekcji muzealnej było pisanie „sms-ów” gęsim piórem.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na konsumpcję i zabawę na świeżym powietrzu. Bardzo smakował nam kompot i ciasto rabarbarowe, przygotowane przez gospodarzy oraz kiełbaski pieczone na ognisku.

Klimat i atmosfera tego miejsca sprzyjały integracji zespołu klasowego. Zabawom w chowanego w pobliskim parku i sadzie, grze w piłkę i badmintona, przejażdżkom zabytkowym wózkiem „platformą” do przewozu paczek pocztowych, rzutach do celu, strzelaniu z broni pneumatycznej nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie odbyliśmy spacer do pobliskiego gospodarstwa „Łowisko Muławki”, którego walory przyrodnicze bardzo nas zachwyciły.

Wycieczka dostarczyła uczniom i opiekunom wielu miłych wrażeń. Dwór Muławki, to wspaniałe miejsce do wypoczynku. Dobrze jest też znać takiego Hrabiego, bo to naprawdę nietuzinkowa osobowość.
Dziękuję Właścicielom Dwór Muławki za cudownie spędzony czas, Państwu Justynie Majewskiej – Podsiad i Piotrowi Podsiad za pomoc w organizacji wycieczki i opiekę nad dziećmi.