Dnia 27 września 2019 roku uczniowie z klas 0-3 Szkoły Podstawowej z Nakomiad pod czujnym okiem opiekunów Jolanty Ślęzak, Elżbiety Mackiewicz, Katarzyny Łopackiej, Agnieszki Lewosińskiej i Ewy Bielińskiej wybrali się na autokarową wycieczkę dydaktyczną do Pokazowej Zagrody Żubrów - Wolisko.
Celem tego wyjazdu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wyrabianie u uczniów postaw ekologicznych.

Przewodnikiem po zagrodzie był leśniczy – pan Mariusz Kobeszko, który opowiedział dzieciom wiele ciekawostek z życia mieszkańców zagrody.
Nauczył obserwacji, a także razem z nami przeszedł kolejne stacje ścieżki przyrodniczej i pomógł dzieciom w znalezieniu prawidłowych odpowiedzi na pytania: Jak wygląda żubr? Czym się żywi? Jakie ma zwyczaje ?


Oczywiście dla dzieci największą atrakcją było spotkanie z królem puszczy. Mogły one obserwować te okazałe zwierzęta podczas karmienia z tarasu widokowego.

W tym dniu dopisały nie tylko dobry nastrój dzieci, ale także prawdziwie letnia pogoda. Spacer zacienionymi ścieżkami lasu, wśród pięknego śpiewu ptaków dostarczył wszystkim dodatkowych wrażeń podczas kontaktu z otaczającą przyrodą.

Ta interesująca wycieczka była z pewnością nie tylko formą poznania zakątków Puszczy Boreckiej, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.