Co roku w pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto - Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu.

 


Dzień ten w naszej szkole zorganizowały: Jolanta Ślęzak, Ewa Bielińska i Elżbieta Mackiewicz. Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły ubrani w kolorowe, radosne barwy oraz wyposażeni w zabawne akcesoria (peruki,opaski, okulary itp.). Zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły zostali obdarowani znaczkiem z wesołą buźką, który towarzyszył im przez cały dzień.
Ciekawą atrakcją była „wesoła fotobudka” ze śmiesznymi akcesoriami, gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkową fotografię. Przygotowana przez organizatorów gazetka zachęcała do zapoznania się z cytatami i powiedzeniami dotyczącymi wartości UŚMIECHU.
Dzień był udany i naprawdę radosny. Mówi się, że uśmiech to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może dać człowiekowi. Zatem pamiętajmy o tym nie tylko od święta!