„Z małej szkoły w wielki świat” to projekt edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u uczniów niezbędnych kompetencji kluczowych: matematyczno-przyrodniczych, społeczno-obywatelskich, informatycznych oraz postaw i umiejętności ważnych na rynku pracy: współpracy, innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości.
W ramach tego projektu uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach mieli okazję odbyć wycieczkę do stolicy naszego kraju, gdzie mogli kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to pozwala zwiedzającym na samodzielne eksperymentowanie. W Koperniku wszystkiego trzeba dotknąć, sprawdzić, przekręcić, czasem nawet podskoczyć lub krzyknąć – aby uruchomić eksponat. Uczniowie mogli na własnej „skórze” sprawdzić, jak zmysły odbierają otaczający nas świat, jakie są możliwości ludzkiego ciała, jego wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, czy podatność na iluzje.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej, a w szczególności nietypowego ogród, który znajduje się na jej dachu. To jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Będąc na górze można było podziwiać panoramę miasta, widok na Wisłę i Stadion Narodowy. Uniwersytecki ogród zachwycił uczniów bogactwem roślin oraz ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Kończąc przygodę w Warszawie, uczniowie udali się do Łazienek Królewskich. Był to bardzo relaksujący spacer. Jesienne słońce, pięknie mieniące się złote liście, kolorowe pawie – to była prawdziwa chwila wytchnienia po wyczerpującym, ale jakże wartościowym dniu.
Opiekunami grupy uczniów z Nakomiad była pani dyrektor Olga Wanago oraz pani Katarzyna Łopacka.