×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/ketrzyn.warmia.mazury.pl/public_html/images/edukacja/nakomiady2019/groby.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/edukacja/nakomiady2019/groby
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but edukacja/nakomiady2019/groby is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

       31 października 2019r. z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie z klasy piątej i siódmej wraz z panią Justyną Gregorczyk i panią Joanna Przewódzką wybrali się na cmentarz komunalny w Kętrzynie.
Wśród nowych grobów i grobowców dzieci dostrzegały stare, zabytkowe pomniki.  Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których nikt już nie pamięta. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii.

 


W atmosferze powagi i skupienia zapaliły znicze na grobach żołnierzy, którzy polegli w czasie I i II wojny światowej. To spotkanie -  zarówno z polską historią, jak i tradycją obchodzenia tak ważnego dla nas Polaków  święta, na pewno pozytywnie wpłynie na postawy patriotyczne naszych wychowanków.

 

 

{gallery}edukacja/nakomiady2019/groby{/gallery}