Dnia 25 listopada grupa przedszkolna z Nakomiad świętowała Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przyniesione przez dzieci ulubione misie te duże i te małe, uczestniczyły z nimi w wielu zabawach i konkursach. 
Nie zabrakło również naszego szczególnego gościa - misia olbrzyma, który zawsze nas odwiedza w dniu „misiowego święta”.
Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną, podczas której zapoznały się z historią pluszowego misia oraz rozpoznawały słynne bajkowe misie. Wysłuchały również opowiadania pt. „Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu” oraz nauczyły się wierszyka o misiu.


Wiele radości dostarczyły dzieciom zabawy muzyczno - ruchowe: Taniec z misiami, Jestem mały misio, Misiowa gimnastyka czy Misiowy pociąg . Przedszkolaki wykazały się dużą aktywnością podczas zadań konkursowych, a były to: misiowe puzzle , misie i liczby oraz układanie misiów według wielkości. Zabawy i konkursy przeplatane były głośnym okrzykiem - Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś.


Na zakończenie uroczystości dzieci częstowały się misiowymi żelkami i obejrzały bardzo lubianą bajkę pt. Masza i niedźwiedź. Podsumowaniem „misiowego święta” było wykonanie prac plastycznych w postaci misiowych portretów. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.