Pizza niewątpliwie należy do dań uwielbianych nie tylko przez dorosłych, ale także przez dzieci. Okrągły przysmak kuchni włoskiej doczekał się swojego święta, czyli Międzynarodowego Dnia Pizzy. 11 lutego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach postanowili dołączyć do obchodów tego smakowitego dnia.

Podczas zajęć świetlicowych z p. Justyną Gregorczyk dzieci dowiedziały się, z którego kraju pochodzi pizza, jakiego kształtu jest obszar Włoch oraz jakie są kolejne etapy powstawania tego przysmaku. Zajęcia były okazją do rozwijania zdolności plastycznych i wykonania papierowej pizzy oraz do rozmowy na temat zasad zdrowego odżywiania się.

Uczniowie klasy II wspólnie z wychowawcą p. Katarzyną Łopacką samodzielnie przygotowywali pizze. Podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie i z dużą starannością dekorowali swoje dzieła ulubionymi przysmakami. Następnie pizze zostały wypieczone przez nasze Panie Kucharki – za co serdecznie dziękujemy! Dzieci z przyjemnością skonsumowały to, co wcześniej same przygotowały. Smakosze pizzy jednogłośnie stwierdzili, że własnoręcznie zrobione danie jest o wiele smaczniejsze i zdrowsze.