We wtorek 10 lutego w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyły się obchody tak miłego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie to stało się sposobnością do podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za codzienną pracę, za trud i poświęcenie oraz za dobre słowo. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie!
Na wstępie p. Katarzyna Łopacka przywitała wyjątkowych gości i w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła wszystkim seniorom najszczersze życzenia.

Najważniejszą częścią uroczystości były oczywiście występy dzieci. Jako pierwsze zaprezentowały się przedszkolaki. Odważnie recytowały wierszyki pełne słów miłości i wdzięczności. Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy pierwszej, którzy zakończyli występ wesołą piosenką. Druga i trzecia klasa przygotowała teatrzyk „O bałwanku, co miał złote serce”, czyli piękną zimową historię o dzieleniu się z innymi. Jeszcze jedną wyjątkową niespodziankę przygotowały dzieci z klasy III, które w ramach innowacji „Na fleciku polskim gram” uczą się gry na flażolecie. Pięknie i rytmicznie zagrały dziadkom na instrumentach „Sto lat”.

To był wyjątkowy dzień, pełen radości, uśmiechu oraz łez wzruszenia. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek. Uczniowie w klasach wręczyli swoim wyjątkowym gościom własnoręcznie wykonane upominku.

Akademię przygotowali uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi wychowawcami: p. Jolantą Ślęzak, p. Elżbietą Mackiewicz, p. Henryką Mandziuk i p. Katarzyną Łopacką. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację uroczystości, szczególnie p. Mateuszowi Szostkowskiemu, który zadbał o to, żeby młodzi artyści byli doskonale słyszani oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku i strojów do przedstawienia.