28 września 2017 roku Pani leśniczy Wiesława Pręcikowska z Nadleśnictwa Mrągowo powitała w Świętej Lipce uczniów klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie.
Ważnym zagadnieniem poruszanym przez Panią Wiesławę był temat zachowania się podczas pobytu w lesie. Po wysłuchaniu wszystkich zasad, dzieci wraz z wychowawcami klas Panią Ewą Bałdyga i Jolantą Baranowską oraz rodzicami uczniów wyruszyły na trzy kilometrową wędrówkę. W czasie spaceru Pani leśniczy przeprowadziła z dziećmi kilka interesujących pogadanek np. wytłumaczyła dlaczego ścinka drzew w lasach jest konieczna, wytłumaczyła jak posługiwać się mapą lasu, opowiadała o zwyczajach leśnych zwierząt oraz wspomniała kilka ciekawostek kulinarnych np. jak zrobić kawę z żołędzi.

     Piękna, jesienna pogoda sprzyja wycieczkom. Z uroków jesieni skorzystali uczniowie SP w Wilkowie. 27 września 2017r. dzieci z klas II i III wybrały się na wycieczkę do Węgorzewa. Dzieciom towarzyszyły wychowawczynie p. Jolanta Adamkowicz i p. Anna Czubaszek. Celem wycieczki było Muzeum Kultury Ludowej. Po przybyciu do Węgorzewa, dzieci przeniosły się w przeszłość, do starej drewnianej chaty, gdzie odbyła się lekcja muzealna. Lekcję poprowadziła pracownica muzeum. Temat lekcji brzmiał „Od ziarenka do bochenka”. Prowadząca przekazała wiedzę w ciekawy sposób z wykorzystaniem różnych form multimedialnych. Lekcja przebiegała w przyjaznej atmosferze, zachęcającej do aktywnego uczestnictwa.

     22 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyło się spotkanie profilaktyczno - edukacyjne dla uczniów klas I - III oraz oddziału przedszkolnego z zakresu komunikacji drogowej. Spotkanie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach.
Zaproszeni goście omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Po rozmowie z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze uczniowie w sposób praktyczny przypomnieli sobie te zasady. Poprzez zabawę uczniowie mieli możliwość bycia pieszym, jak też kierowcą pojazdu.

      15 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyła się coroczna akcja “Sprzątanie Świata - Polska” Cała szkolna społeczność począwszy od najmłodszych pierwszoklasistów zaopatrzyła się w akcesoria pomocne w sprzątaniu pobliskich terenów, worki na śmieci oraz rękawiczki. Każda z klas miała przydzielony obszar wokół szkoły. Klasy I - III posprzątały wąwóz za ogrodzeniem szkoły, starsze klasy Szkoły Podstawowej teren za boiskiem i plac zabaw, najstarsi uczniowie drogę do szkoły w kierunkach Mrągowa i Kętrzyna. Akcja sprzątania świata cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, a świadomość ekologiczna jest w dzisiejszych czasach priorytetem dla wszystkich.

     Małe przyjemności, któż ich nie lubi? Szkoła Podstawowa w Wilkowie ma powód do radości, gdyż ją spotkały mega przyjemności. Jedną z nich jest nagroda II stopnia w Regionalnym Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności. Drugą jest złota odznaka dla opiekunki SKO w tejże szkole. Twoją szkołę też mogą spotkać takie przyjemności. Wystarczy rozpocząć przygodę w oszczędzaniu i blogowaniu z SKO. Zobacz jak nam to wychodzi. Odwiedź naszego bloga: www.szkolneblogi.pl/blogi/banknot/
www.szkolneblogi.pl/blogi/banknot/same-przyjemnosci/