Jak co roku w pierwszym tygodniu maja cała Polska rozkwita na biało – czerwono, bo wtedy obchodzimy dzień flagi i rocznicę Konstytucji Trzeciego Maja. W 1791r. uchwalono w Polsce pierwszą w Europie i drugą na świecie po Stanach Zjednoczonych, postępową jak na tamte czasy Konstytucję.
Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wilkowie postanowili uczcić to wydarzenie inscenizacją przywołującą tamte czasy i wydarzenia. Na scenie pojawił się Stanisław Małachowski (marszałek sejmu Rzeczypospolitej Polskiej), król Stanisław August Poniatowski oraz posłowie i świadkowie tamtych wydarzeń. Król złożył uroczystą przysięgę na wierność nowej Konstytucji. Świadkowie wydarzeń śpiewali pieśni patriotyczne i recytowali wiersze. Na koniec odśpiewano hymn państwowy.

 

       W dniach 23.04 - 27.04. 2018 Szkoła Podstawowa w Wilkowie obchodziła "Tydzień Ziemi". Skąd taki pomysł? Otóż przedstawiciele samorządu szkolnego zgodnie przyznali, że jeden dzień na obchody święta naszej planety to zdecydowanie za mało. Poniedziałek zatem został ogłoszony "Dniem Natury". Obowiązywał kolor zielony - wszyscy uczniowie ubrani w odcienie tej barwy byli zwolnieni z pytania oraz kartkówek. I tak przez cały tydzień królował inny kolor. 23.04 odbyła się loteria fantowa. Wygrywał każdy los. Chętnych nie brakowało, a dochód z loterii został przeznaczony dla bezdomnych zwierzaków ze schroniska w Pudwągach.

      Zgodnie z wieloletnią tradycją 12 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się kolejny konkurs recytatorski. Swoje talenty prezentowali uczniowie wszystkich klas. Odświętnie ubrani artyści z ogromnym zaangażowaniem i nie mniejszymi emocjami wygłaszali wiersze. Niełatwo jest stanąć przed zgromadzonymi uczniami, rodzicami i oceniającym jury i pokazywać swoje emocje, więc czasem wystąp kończyły łzy i wzruszenie. Wszyscy pięknie wystąpili i obiecali, że spotkamy się za rok.

 

      Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej w Wilkowie przywitaliśmy "śpiewająco". Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalno-językowe uczestnicząc w Szkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. W wydarzeniu tym wzięli udział rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.
Jury w składzie: pani Elżbieta Ślązak, pani Dorota Wiktorek oraz pani Katarzyna Nawrocka oceniało muzykalność artystów, dokładność wykonawczą utworu, znajomość tekstu i melodii oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych utworów.

 

     14 marca 2018r. dzieci z klas 0 – III SP w Wilkowie wraz ze swoimi wychowawcami (A.Dyczkowską, K.Nawrocką, J.Adamkowicz, A.Czubaszek) wybrały się na wycieczkę do Pięknej Góry. Zadaniem uczniów było złapanie wielkanocnego zajączka. Należało zatem zaliczyć wszystkie zadania np.: odczytać hasło z pogubionych liter, przeżyć skakanego twistera czy złowić rybkę na wędkę. Oprócz zabaw dzieci rozmawiały o zwyczajach i tradycjach związanych z Wielkanocą w naszym kraju. Nagrodą za rozwiązanie zagadek były woreczki z marchewką. Tuż przed odjazdem uczniowie mieli bowiem możliwość nakarmienia zdobytą marchewką prawdziwe króliczki, które podbiły serca uczniów. Pogoń za zającem się udała, a dowodem są zdjęcia.