Tysiące migających światełek, ciepło kominka i słodki zapach świeżo upieczonych pierników-właśnie w takiej aurze mieszka Święty Mikołaj, którego 12 grudnia 2017r. odwiedziły dzieci z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Na powitanie maluchów z Wilkowa Św. Mikołaj wysłał swoje elfy, które wprowadziły dzieci w świat magii świąt, wyobraźni i zabawy. Sympatyczny, siwy pan przygotował dla dzieci szereg atrakcji. Uczniowie odwiedzili pracownię Elfów, w której wyrabiały ozdoby świąteczne, własnoręcznie przygotowywały bombkę i odwiedziły Świąteczną Pocztę. Był też czas na figle z elfami w Gwiazdkowym Placu Zabaw. Dużo niesamowitych wrażeń przyniosło dzieciom wskoczenie do komina i dostarczenie dzieciom prezentów pod świerkowe drzewko. Oczywiście był czas na omówienie bożonarodzeniowych tradycji. Dla każdego uczestnika wycieczki najważniejsze było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który zaprosił wszystkich do swojej komnaty.

      Dnia 24.11.17r nasza lokalna społeczność miała okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Punktualnie o godz. 15:00 odbyło się uroczyste otwarcie drogi dojazdowej do szkoły. Po przemówieniach powiatowych i gminnych władz, a także po wysłuchaniu pięknej recytacji w wykonaniu uczennicy kl. 5 Roksany Warmińskiej, dzieci przecięły wstęgę symbolizującą otwarcie drogi. Krótki odcinek ale jakże ważny, bo dotyczy bezpieczeństwa, o czym wspomniała Roksana w swoim wierszu. Uroczystość zakończyła się wręczeniem upominków, następnie młodzież udała się na szkolną zabawę andrzejkową. Dyskotekowe tańce, andrzejkowe zabawy i wróżby sprawiły sporo frajdy. Znana od pokoleń wróżba z butami znalazła swoich entuzjastów i dziś. Jednak najwięcej emocji jak zwykle towarzyszyło wróżbie “Poznaj imię ukochanego/ukochanej”.

      25 listopada to Światowy Dzień Misia. Święto to obchodzone w Polsce od 2002 roku. Ustanowiono je w setną rocznicę urodzin pluszowego misia. Choć trudno w to uwierzyć pierwszy miś maskotka powstała 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Obecnie maskotki produkowane są na całym świecie i stały się najlepszymi przyjaciółmi dzieci. Wyobrażacie sobie dzieciństwo bez misia? Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką.
Dzieci z klas 0- III ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie oraz wychowawczynie p. A. Dyczkowska, p. K Nawrocka p. J. Adamkowicz i p.A. Czubaszek również przyłączyły się do obchodów tego sympatycznego święta.

     Koniec listopada nie zachęca raczej do wychodzenia z domu. Szybko zapadający zmrok sprzyja lenistwu, jednak uczniowie klasy czwartej i piątej SP w Wilkowie potrafią sobie radzić z jesienną szarugą. 21 listopada odbyła się interesująca wycieczka do stolicy naszego województwa. Cel - polecieć w kosmos i dać upust energii. Młodzi poszukiwacze wiedzy odwiedzili wraz ze swymi wychowawczyniami, Jolantą Baranowską i Ewą Bałdyga olsztyńskie Planetarium, gdzie obejrzeli fascynującą projekcję pt. “Kosmiczny express”. Jesienne niebo nad Warmią i Mazurami odkryło swe tajemnice - konstelacje znaków zodiaku, Drogę Mleczną oraz najjaśniejszą z gwiazd listopadowego nieboskłonu - Syriusza. Mieli okazję również być świadkami narodzin, życia i śmierci gwiazd. Była to ekscytująca przygoda, zwłaszcza, że niektórzy uczniowie byli w Planetarium po raz pierwszy.

      16.11.2017r. w SP w Wilkowie odbyły się I Szkolne Spotkania z Piosenką Polską. Wykonawcy do występu przygotowywali się samodzielnie. Według upodobań dobierali repertuar i podkład muzyczny. Jury w składzie p.A.Czubaszek, A.Dyczkowska i D.Wiktorek miało trudny wybór. Poziom przygotowania okazał się bowiem wysoki. W rezultacie przyznano tylko I miejsca.
W kategorii klas I-III soliści zwyciężyła Nikola Pigocka z kl.III, a w kategorii zespół wygrały Lena Czerepak i Dominika Koziatek z kl.I.
W kategorii klas IV-VII soliści sukces odniosła Daria Książek z kl.VII, a w kategorii zespół wygrały Paula Staniszewska z kl.VII i Julia Krysztul z gimnazjum.