W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”, 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z opiekunami p. Katarzyną Ścibek i p. Dorotą Wiktorek, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Telewizji Regionalnej TVP3 w Olsztynie.
Podczas wizyty uczniowie zostali zapoznani ze stanowiskami pracy w telewizji, takimi jak: dziennikarz, prezenter, fotoreporter, reżyser, montażysta. Ponadto dowiedzieli się jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania poszczególnych zawodów. Gimnazjaliści zwiedzili również pomieszczenia studyjne, w których montuje się dźwięk i obraz. Obejrzeli również profesjonalny sprzęt nagraniowy i nagłaśniający. Ponadto uczniowie mieli możliwość zobaczyć kulisy pracy nad codziennie emitowanym na żywo programem z wydarzeniami z naszego regionu.

      W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium”, uczniowie klasy II i III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z opiekunami p. Katarzyną Ścibek i p. Elżbietą Ślązak, uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie - Wydział Nauk Technicznych.
Całość wizyty prowadził prodziekan Wydziału Nauk Technicznych, Pan Jerzy Domański. Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą organizacyjną Uniwersytetu, a także ze stanowiskami pracy związanymi ze szkolnictwem wyższym, takimi jak profesor, adiunkt, asystent, wykładowca.

      Oczywiście, że tak. Jednogłośnie stwierdzili wycieczkowicze z Wilkowa.
Przez trzy majowe dni tam przebywali i na brak zajęć nie narzekali. Każdego dnia w aquaparku oraz parku linowym aktywnie czas spędzali. Na spacery w odległe zakątki miasta się wypuszczali, aż nawet do Parku Kopernika zawędrowali. Z zajęć z robotyki skorzystać nie omieszkali. W Planet Cinema, świetny film oglądali. Wspaniale się bawili i każdemu z nas odwiedzenie Ełku by polecili.

 

 

      My uczniowie z Wilkowa, pomagać lubimy i to czynimy.  Tym razem, pomogliśmy naszym czworonożnym przyjaciołom, ze schroniska dla zwierząt w Pudwągach. Za zarobione i zebrane pieniążki kupiliśmy zwierzakom 70 kg pyszności. Do tego dołączyliśmy legowiska, smycze i piszczące zabawki. Smutne pyszczki psiaczków się rozweseliły, gdy nas zobaczyły.
Czas im umililiśmy i na spacer zabraliśmy.
Na koniec ich przytuliliśmy i powrócić obiecaliśmy. Z serduszka dziękujemy Pani kierownik E.Dąbrowskiej, za miłe przyjęcie.

 

       Oliwia, Julia i Daria po raz kolejny stanęły na podium Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej. Dziewczyny lubią brąz i takie zaszczytne miejsce zdobyły w tym konkursie. Udowodniły, że warto zgłębiać swoją wiedzę. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie w miejscowości Tereszewo. Konkurs do łatwych nie należy. Zakres materiału jest bardzo obszerny i nie opiera się wyłącznie na wiedzy podręcznikowej z ekonomii. Należało między innymi wiedzieć wszystko o funduszach inwestycyjnych, kim był Ksawery Drucki-Lubecki, jaki kraj i kiedy wprowadził papierowe pieniądze, co to jest inflacja i deflacja itp. Ponadto do rozwiązania były zadania dotyczące kredytu ratalnego, wynagrodzenia brutto, odsetek itd.