Piątek, 21 grudnia rozpoczął się w naszej szkole od uroczystego świątecznego apelu. Całość podzielona była na dwie części, jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas najmłodszych w nastrojowym montażu słowno-muzycznym. Występujący przypomnieli polskie tradycje związane z kolędowaniem, na przemian z wykonywaniem polskich, znanych pieśni bożonarodzeniowych. Wyjątkowym elementem spotkania był taniec aniołków zaprezentowany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tę część uroczystości przygotowała pani Anna Czubaszek. Mali artyści otrzymali gromkie brawa.
W drugiej części przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod kierunkiem pani Ewy Bałdyga i Jolanty Baranowskiej przypomnieli jedną z najpiękniejszych baśni świata - “Dziewczynkę z zapałkami” H.Ch. Andersena. Chociaż historia ta jest bardzo dobrze wszystkim znana, to zawsze wzbudza ogromne wzruszenie. Losy małej, biednej bohaterki zwracają uwagę na to, co jest w życiu ważne. W dzisiejszym konsumpcyjnym świecie często zapominamy o cierpieniu i samotności innych.


Z tą refleksją aktorzy pozostawili widzów aby zwrócili uwagę na prawdziwą istotę świąt. Po występie cała społeczność szkolna oraz goście i rodzice złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. W tym wyjątkowym dniu odbyły się we wszystkich klasach wigilie.


Uczniowie i pracownicy szkoły dziękują proboszczowi ks. kan. dr Kazimierzowi Żuchowskiemu parafii św. Stanisława Kostki w Karolewie za podarowanie opłatków.