Wakacje to okres, w którym dzieci przebywają nad wodą, podróżują, chodzą do lasu, jeżdżą rowerem, ale przede wszystkim to czas beztroskiej, fantastycznej zabawy i odpoczynku. Aby wakacje były bezpieczne i udane 12 czerwca 2019 r., cennych wskazówek udzielili uczniom policjanci, asp. Robert Żyrkowski i st. sierż. Justyna Śpiewak z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.
W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachować się podczas nadchodzących wakacji. Funkcjonariusze przestrzegali przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać. Przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówili jak należy zachować się na jezdni i chodniku oraz podczas zabawy w domu i na podwórku.

Przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Jeszcze raz omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Ostrzegali również młodzież przed substancjami psychoaktywnymi. Ponadto uczniowie zostali poinformowani o sposobach zachowania i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.


Uczniowie uważnie słuchali i miejmy nadzieję, że skorzystają z cennych wskazówek oraz przestróg. Dzięki temu ich wypoczynek wakacyjny, będzie słoneczny, radosny i bezpieczny, bo bezpieczne wakacje to przede wszystkim rozwaga i przewidywanie skutków swojego zachowania.