Dzień Komisji Edukacji Narodowej to wyjątkowe, a zarazem bardzo oczekiwane święto. W Szkole Podstawowej w Wilkowie uroczysta akademia z tej okazji odbyła się 17 października, gdyż czternasty był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Na uroczystość przybyli uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice, a także pani Anna Abramowicz – inspektor oświaty, pani Barbara Bukowska – sołtys oraz pani Anna Tomas – przewodnicząca Rady Rodziców.
Apel rozpoczął pan dyrektor w nietypowym wystąpieniu, gdyż wcielił się w aktorską rolę gościa przybyłego do szkoły aby porozmawiać z uczniami o tym, jak oni postrzegają szkolną codzienność.


W dalszej części wystąpił samorząd uczniowski, reprezentowany przez uczniów klasy siódmej, który przedstawił zabawne scenki z życia szkoły. Nauczycielkę matematyki denerwowało ściąganie podczas kartkówki. Polonistce podnosiły ciśnienie nielogiczne wypowiedzi uczniów, nauczycielka chemii odkryła, że prace domowe nie są samodzielne, a na lekcji biologii wszyscy dowiedzieli się, że jaskółki to najszczęśliwsze ptaki, ponieważ odlatują zanim zacznie się rok szkolny.


Aktorzy podziękowali wszystkim pracownikom naszej szkoły piękną piosenką oraz wykonanymi samodzielnie upominkami – zakładkami do książek.Uroczystość zakończyło wręczenie przez dyrektora nagród wyróżniającym się pedagogom i pracownikom.
Apel przygotowały opiekunki samorządu uczniowskiego, panie Ewa Bałdyga i Jolanta Baranowska.