Z inicjatywy Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie dnia 5 marca 2020 roku w Wilkowie odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne. Wzięli w nich udział nauczyciele z powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Pod kierunkiem pani Jolanty Adamkowicz- nauczyciela pasjonata, powstały piękne wiosenne prace plastyczne.
Kreatywność – słowo w dzisiejszych czasach odmieniane przez wszystkie przypadki, u pani Joli zajmuje ważne miejsce i pełni decydującą rolę. Jeśli wymagamy od dzieci kreatywności, to sami musimy się nią odznaczać i pokazać im jak z niej korzystać. Dlatego też Pani Jola jako prowadząca spotkanie dobierała takie materiały, które stały się powiewem świeżości, czymś dla uczestników warsztatów nowym. Zaciekawiła nauczycieli wyborem tematu prac plastycznych, nietypowych materiałów, sposobem wykonania, czymś z czym nie zetkną się w domu, co będzie zachęcało do podejmowania artystycznej aktywności i eksperymentowania z dziećmi w szkole.


W czasie zajęć można było podpatrzeć warsztat pracy jakże kreatywnego nauczyciela. Spacer po klasie i szkole był dla uczestników warsztatów uczta duchową.
Dziękuję pani Jolancie Adamkowicz za profesjonalne poprowadzenie zajęć, zaszczepienie w wielu uczestnikach wiary we własne możliwości i siły. Panu dyrektorowi Jarosławowi Charkot dziękuję za życzliwe przyjęcie w szkole, podjęcie grupy 25 nauczycieli ze szkół kętrzyńskich i mrągowskich.