W dniu 18 marca 2017 r. dzieci z Biedaszek Małych, Trzech Lip, Gałwun, Nowej Wsi oraz Biedaszek, na zaproszenie Pani Joanny Rumińskiej - redaktor programów dla dzieci, wzięły udział w nagraniu programu muzyczno-edukacyjnego, pn: "PETERSBURSKI MUSIC SHOW" (wydanie wielkanocne). Jest to telewizyjny show prezentujący tematy związane ze światem muzycznym, koncertami, artystami, historią muzyki, instrumentami, płytami, teledyskami oraz ciekawostkami muzycznymi. W każdym odcinku gościem programu jest znany zespół lub wokalista.

 


Autor i gospodarz programu - Jerzy Petersburski zabrał nas w krainę muzyki oraz tradycji wielkanocnych. Gościem programu była słynna wokalistka, Ania Wyszkoni, właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt. Mogliśmy na żywo usłyszeć jej nowy przebój "Nie Chcę Cię Obchodzić" z najnowszego albumu „Jestem tu nowa”. Dowiedzieliśmy się też jak u znanej artystki wyglądają święta, jakie potrawy lubi, jakie miała marzenia w dzieciństwie. W prezencie od Ani otrzymaliśmy autografy z jej zdjęciem. Na Scenie Talentów wystąpiła mała dziewczynka, Ania Lewandowska, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz dziewczęcy zespół taneczny, który pokazem artystycznym pobudził całą widownię.

 


Nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, że produkcja programu telewizyjnego, to bardzo ciężka i wymagająca pełnej koncentracji umysłowej oraz organizacyjnej, praca. Pierwszy raz mieliśmy możliwość aby zobaczyć z bliska ciężką pracę całego sztabu ludzi dbających o profesjonalne przygotowanie programu. Zaangażowanie wielu osób między innymi prezentera, kierownika produkcji, redaktora, kamerzystów, scenografów, dźwiękowców, oświetleniowców i innych mają na celu dopięcie wszystkiego w spójną i efektowną całość. Nagrywane podczas programu sceny, nie tylko z zaproszonymi gośćmi ale także przy naszym udziale, musiały być powtórzone i to nie jeden raz. Jako publiczność musieliśmy dać z siebie wszystko i aktywnie uczestniczyć w programie. Jeśli oklaski były za ciche, za wolne lub za szybkie i nie w tym momencie, to trzeba było powtarzać je kilkanaście razy. W studio spędziliśmy ponad 5 godzin nagrywając program, który w rzeczywistości na antenie będzie trwał ok 25 minut. Jerzy Petersburski oraz Asia Rumińska, w przerwie między nagraniem zachwycili wszystkich zebranych i swoim poczuciem humoru rozbawili cała widownię. Mimo, że byliśmy zmęczeni, to i tak była to dla nas wielka przygoda, której nie zapomnimy i z niecierpliwością czekamy aż ten program, z naszym udziałem, ukaże się w telewizji TVP. W drodze powrotnej otrzymaliśmy miłą wiadomość od pani redaktor, że nasze dzieci były wspaniałe i świetnie sobie poradziły. Otrzymaliśmy ustne zaproszenie do telewizji w miesiącu maju.


W imieniu dzieci i rodziców dziękuję Joannie Rumińskiej za zaproszenie do programu i możliwość aktywnego w nim udziału. Dziękujemy Justynie Podleckiej - kierownikowi produkcji za ciepłe przyjęcie. Swoje podziękowania kierujemy także do Pawła Bobrowskiego - Wójta Gminy Kętrzyn, za udostępnienie autokaru na wyjazd. W swoim imieniu serdecznie dziękuję kierowcy, rodzicom oraz pracownicy świetlicy w Nowej Wsi, za w pomoc w całej organizacji przedsięwzięcia, a w szczególności opiekę i zadbanie o bezpieczeństwo podczas podróży: Tomkowi Lis, Justynie Sokołowskiej, Dariuszowi Towarnickiemu, Karolinie Lubowieckiej. Dziękuję Iwonie Lubelskiej, opiekunce świetlicy w Biedaszkach Małych, za pomoc w przygotowaniach związanych przed naszym wyjazdem. Dziękuję naszym dzieciom, które mimo zmęczenia spowodowanego podróżą oraz wielogodzinnym nagraniem dały z siebie wszystko i bez problemu wykonywały wszystkie polecenia realizatorów programu. Nie było słychać narzekań ani marudzenia. Kto wie, może to właśnie nasze dzieci w przyszłości będą współtwórcami lub gośćmi ważnych programów telewizyjnych :)


Serdecznie zapraszamy wszystkich do oglądania nas w Święta Wielkanocne w programie TVP ABC.