Sztaluga, paleta, płótno, pędzel, farby... Czy jeszcze czegoś potrzeba do powstania wybitnego dzieła? Oczywiście! Potrzeba artysty! 

Dnia 28 sierpnia w pobliżu karolewskiej fontanny miało miejsce wyjątkowe spotkanie ze sztuką.
Grupa najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości przywitała uśmiechami Panią Romę Waszak z pracowni Skiroławki, która przybyła do nas wraz z córką. Obie panie przygotowały plenerową pracownię, udzieliły dzieciom technicznych wskazówek co do rozmieszczenia sztalug, zapoznały z wszystkimi przedmiotami niezbędnymi do wykonania obrazów, po czym zabrały nasze maluchy w niezwykłą podróż... Chwilami nie było słychać niczego poza szumem drzew, gdyż skupienie i zaangażowanie dosłownie wymalowane było na każdej twarzy.

 

I tak właśnie powstały piękne prace małych artystów z Karolewa, które być może staną się inspiracją do kolejnej przygody z pędzlem, a także wezmą udział w wystawie zorganizowanej przez Panią Romę, po czym trafią w ręce autorów. Serdeczne podziękowania kierujemy oczywiście do naszych gości za poprowadzenie tych wyjątkowych zajęć, ale także do Pani Sołtys Marty Rutkowskiej za zorganizowanie pierwszego takiego spotkania ze sztuką dla naszych pociech.