Dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich Dziupla w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej uczestniczyła w dwutygodniowym obozie sportowym w Januszkowie i Jastarni. W pierwszym tygodniu pogoda nie rozpieszczała, ale drugi był wymarzony na zajęcia na wodzie. Młodzież w Jastarni nabywała umiejętności głównie z windsurfingu i wakeboardingu oraz korzystała z innych atrakcji nie związanych ze sportami wodnymi.
W Januszkowie zajęcia były tak różnorodne, że nikt nie mógł się nudzić i wybrać coś dla siebie odpowiedniego. Nasi uczestnicy byli przydzieleni do grup o profilach takich jak: żeglarstwo, windsurfing, parkour – freestyle oraz ogólnosportowa. Były to zajęcia, w których uczestniczyli codziennie przez cały czas trwania obozu. Oprócz tego śmigali jak Tarzany i Jane po parku linowym, uczyli się trików na BMX- ach, grali w tenisa ziemnego, pływali katamaranem, canu, żaglówką laserówką i wakeboardingiem oraz na tzw. bananie. Uczestniczyli także w wycieczkach krajoznawczych poruszając się rowerem. Zapoznali się z skimboardingiem i dobrze sobie radzili z tą dyscypliną sportową. Nasza młodzież uczestniczyła także w zajęciach z ratownictwa wodnego i nauczyła się jak zachować się, żeby pomóc osobie topiącej się, jak stosować koło ratunkowe i bojkę „Pamelkę”i udzielić pierwszej pomocy.

     Lipiec, wspaniały miesiąc dla dzieci i młodzieży, czas wolny od szkoły. Rozpoczęcie wakacji uczciliśmy własnoręcznie zrobioną pizzą. Świetlica tętni życiem, sporo dzieci przyjechało na wakację do Nakomiad. Wspólne chodzimy na place zabaw, siłownię, spacery przy okazji poznajemy przyrodę" z książką".
Jeśli pogoda nam nie dopisuje, gramy w gry na Świetlicy m.in. Rummikub, warcaby, uno, piłkarzyki, tenis, bilard. Nawet ostatnio został zorganizowany turniej w bilarda oraz piłkarzyki stołowe, były dyplomy oraz medale.

 

     Minął właśnie pierwszy miesiąc wakacji. Świetlica w Koczarkach, jak co roku tętniła życiem.Odwiedziło nas bardzo dużo dzieci, które przyjechały na letni wypoczynek do naszej miejscowości. Gdy padał deszcz, bawiliśmy się na sali, a gdy świeciło słońce, wychodziliśmy na zewnątrz.. Organizowane były konkursy plastyczne m in."Moje hobby "- gdzie dzieci przelewały na papier swoje pomysły. Nagradzani dyplomami, z których uczestnicy byli bardzo zadowoleni, gdyż będą one świetną pamiątką z wakacji. Dzieci występowały w pokazach mody, gdzie pięknie dzieci uczesałam a one same sobie zrobiły makijaż. Na koniec uczestniczki przeszły po wybiegu a wybrane jury oceniło odpowiednią punktacją ich występ.

      Pierwsza połowa wakacji już za nami.Z przykrością przyznajemy, że czas płynie zbyt szybko. Czas pełen zabaw i radości.Głównymi atrakcjami w lipcu były: wspólna wycieczka z dziećmi ze Świetlicy w Smokowie do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz wyjazd dzieci z sołectwa Mażany do Parku Wodnego "Tropikana" w Mikołajkach. W tym roku szczególnie ważne były dla nas projekty "Okno na świat" organizowane przez Fundację dla Dzieci i młodzieży "Kółko Graniaste".

     Na boisku w Pożarkach 18.07.2017 r. odbył się II Turniej w Piłkę Nożną Świetlic Wiejskich Gminy Kętrzyn. Zgłosiły się trzy drużyny, ale nie zawsze liczy się ilość, tylko jakość. Po zaciętych meczach klasyfikacja wygląda następująco :
I miejsce - Pożarki
II miejsce - Łazdoje
III miejsce Nowa Wieś Kętrzyńska.