Światowy Dzień Śniegu     Po raz pierwszy świętowaliśmy dzień śniegu przypadający 17 stycznia. Z tej okazji Radna Gminy Kętrzyn Serafina Biała zorganizowała dla dzieci i młodzieży konkurs na budowlę ze śniegu. Była to zachęta dzieci do spędzenia atrakcyjnego i radosnego czasu na śniegu, wzięcia udziału w zabawie, konkursie jednym słowem - cieszenia się zimą. Tegoroczna pierwsza edycja w związku z obostrzeniami covidowymi odbyła się głównie w przestrzeni podwórka domowego.

Prezenty dla mieszkańców DPS     W dniu dzisiejszym Paweł Bobrowski – Wójt Gminy Kętrzyn wraz z Elfami z Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie przekazał do Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie 75 świątecznych upominków pełnych magii i ciepłych życzeń, które zostały przygotowane przez dzieci ze świetlic wiejskich z terenu gminy oraz opiekunów z GOK w Kętrzynie.
W DPS w Kętrzynie mieszka 75 osób, które oprócz często słabego zdrowia zmagają się z samotnością. A teraz w czasie pandemii świat zupełnie ograniczył ich do własnych pokoi. Przez podarowanie niewielkich własnoręcznie wykonanych prezentów okazujemy, że o nich pamiętamy.

Dzieci na kręgielni     Po długiej przerwie z radością wznowiliśmy działalność Świetlicy Wiejskiej w Mażanach. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - stosując się do wytycznych - na nowo rozpoczęliśmy długo wyczekiwane zajęcia świetlicowe. W ostatnim czasie zachodzi dużo zmian, głównie w związku z trwającą pandemią, ale nie tylko! Zmiany nastąpiły również w naszej świetlicy, ponieważ od października realizujemy "tematyczne soboty". Każda sobota będzie wyjątkowa, ciekawa i twórcza. Będą odbywały się m.in. zajęcia kulinarne, plastyczne, edukacyjne, muzyczne, a także inne które bedą na bieżąco organizowane wedle życzeń osób odwiedzających świetlicę. Jedną z tematycznych sobót mamy już za sobą. Postanowiliśmy spędzić ją nieco inaczej, ponieważ udaliśmy do kętrzyńskiej kręgielni w City Club.

Dzieci i młodzież przy ognisku     W dniu 15 lutego 2020 r. dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej uczestniczyła w wyjeździe do Pensjonatu „Sielanka” we wsi Okrągłe. Miejscowość położona jest na malowniczym, pagórkowatym terenie nieopodal Wydmin, nad cichym jeziorem Skomack Mały w sercu Mazur Garbatych. 
Na uczestników czekały atrakcje takie jak zjazdy tubingowe, zwiedzanie zoo - safari oraz ognisko. Wyjazd został częściowo sfinansowany z otrzymanej nagrody w konkursie przeprowadzonym przez Fundację dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste, w ramach projektu „Okno na świat – Eko Wakacje”, w którym obie świetlice otrzymały nagrody.

      06 marca br. w naszej świetlicy, zorganizowaliśmy sobie "Dzień Gniotka". Kolorowe balony wypełniliśmy mąką ziemniaczaną, a następnie udekorowaliśmy je wg. swego uznania. Z okazji tego dnia upiekliśmy gofry, które zajadaliśmy z wielkim apetytem. Oprócz tego, odwiedził nas katecheta z pobliskiej szkoły P. Mateusz. Jak zawsze przyjechał do nas przywożąc ze sobą wspaniałe gry, których nie posiadamy w świetlicy. Ponadto nasza świetlica jest świetnym miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Małe dzieci bawią się zabawkami, które przynieśli mieszkańcy. Chłopcy korzystają z X- BOXa, gdzie organizują między sobą turnieje. W popularne piłkarzyki grają wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Są również tacy, którzy dużo rysują i malują. Teraz właśnie robimy kolorowe kwiatki z papieru, które wykorzystamy do palm wielkanocnych.