Teraz gdy zrobiło się ciepło przebywamy na świeżym powietrzu. Aktywnie spędzamy czas, gramy w babingtona, siatkówkę a nawet robimy zawody kto więcej razy przeskoczy przez skakankę.
Lubimy też eksperymenty. Uczymy się robić wianki. A gdy pogoda nas nie rozpieszcza przebywamy na świetlicy i gramy w gry planszowe. Rysujemy, malujemy. Zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne związane z świętem flagi narodowej.
Cały czas trwają zajęcia Zumby, we wtorki i czwartki prowadzone przez Panią Dagmarę Wrzeszcz - Kowalczyk. Staramy się organizować czas wolny, miło go spędzać i zarazem aktywnie.


Pozdrawiamy z świetlicy Nakomiady.

       Dzieci ze świetlicy w SŁawkowie doskonałe wiedzą jak ważne dla każdego Polaka jest święto pracy,święto flagi narodowej i dzień uchwalenia konstytucji trzeciego maja. Właśnie dla uczczenia tych dni zorganizowaliśmy w Świetlicy zajęcia plastyczne. Dziewczynki wykonały kolczyki w kolorze bialo-czerwonym, rysowaly flagi i godło Polski.

 

 

      W czwartek 12 kwietnia 2018 r. w ramach krzewienia kultury mieszkańcy sołectwa Pręgowo mogli zobaczyć na żywo spektakl "Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować ''.
Na deskach sceny KCK wystąpiła doskonała obsada aktorska, która na co dzień gra w warszawskim teatrze " Palladium ". Nam znana z telewizyjnych ekranów i popularnych seriali.
Zabawna komedia, o tym, że życie zaczyna się dopiero po 60- tce sprawiła, że był to bardzo przyjemny wieczór spędzony w doborowym towarzystwie.

 

 

      W "marcu jak w garncu" - tak też było w świetlicy wiejskiej w Koczarkach. Pogoda w tym miesiącu nie była dla nas zbyt łaskawa i nie sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Dlatego też większość czasu spędziliśmy w świetlicy. Zorganizowaliśmy sobie "Dzień gniotka" i samodzielnie tworzyliśmy owe gniotki. Każdy zrobił sobie w ulubionym kolorze i udekorował go na swój sposób. Dużo czasu poświęciliśmy na tworzeniu sztucznych kwiatków. Niektóre posłużyły nam jako dekoracja sali, a większość wykorzystaliśmy do palm i ozdób wielkanocnych. Nie opuściliśmy okazji , aby pożegnać na dobre zimę i aby tradycji stało się zadość, zrobiliśmy marzannę. Udaliśmy się do pobliskiego stawu, gdzie nie udało się jej utopić ze względu na lód, więc spaliliśmy ją na ognisku. Oprócz tego, organizowaliśmy wiele konkursów np. w piłkarzyki, plastyczne- o tematyce wiosennej i wielkanocnej. Poza tym ,nie ominęły nas również spotkania kulinarne. Nasze podniebienia smakowały galaretki z owocami i bitą śmietaną, pop corn oraz inne słodkości.

     Mimo tego,że oznaki wiosny są mało widoczne i zdecydowanie brakuje ciepła i kolorów budzącej się do życia przyrody ,mażańskie świetliczaki postanowiły pożegnać zimę i przywitać wiosnę,która swój kalendarzowy początek przypisuje na 21 marca. Dzieci wspólnie wykonały symboliczną marzannę,która później towarzyszyła im podczas parady po Mażanach,która prowadziła do miejsca spalenia i utopienia kukły,aby zima zniknęła i dała się we znaki dopiero za rok. Na koniec odbyło się wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek.