Dzieci na kręgielni     Po długiej przerwie z radością wznowiliśmy działalność Świetlicy Wiejskiej w Mażanach. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - stosując się do wytycznych - na nowo rozpoczęliśmy długo wyczekiwane zajęcia świetlicowe. W ostatnim czasie zachodzi dużo zmian, głównie w związku z trwającą pandemią, ale nie tylko! Zmiany nastąpiły również w naszej świetlicy, ponieważ od października realizujemy "tematyczne soboty". Każda sobota będzie wyjątkowa, ciekawa i twórcza. Będą odbywały się m.in. zajęcia kulinarne, plastyczne, edukacyjne, muzyczne, a także inne które bedą na bieżąco organizowane wedle życzeń osób odwiedzających świetlicę. Jedną z tematycznych sobót mamy już za sobą. Postanowiliśmy spędzić ją nieco inaczej, ponieważ udaliśmy do kętrzyńskiej kręgielni w City Club.

Dzieci i młodzież przy ognisku     W dniu 15 lutego 2020 r. dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej uczestniczyła w wyjeździe do Pensjonatu „Sielanka” we wsi Okrągłe. Miejscowość położona jest na malowniczym, pagórkowatym terenie nieopodal Wydmin, nad cichym jeziorem Skomack Mały w sercu Mazur Garbatych. 
Na uczestników czekały atrakcje takie jak zjazdy tubingowe, zwiedzanie zoo - safari oraz ognisko. Wyjazd został częściowo sfinansowany z otrzymanej nagrody w konkursie przeprowadzonym przez Fundację dla dzieci i młodzieży Kółko Graniaste, w ramach projektu „Okno na świat – Eko Wakacje”, w którym obie świetlice otrzymały nagrody.

      06 marca br. w naszej świetlicy, zorganizowaliśmy sobie "Dzień Gniotka". Kolorowe balony wypełniliśmy mąką ziemniaczaną, a następnie udekorowaliśmy je wg. swego uznania. Z okazji tego dnia upiekliśmy gofry, które zajadaliśmy z wielkim apetytem. Oprócz tego, odwiedził nas katecheta z pobliskiej szkoły P. Mateusz. Jak zawsze przyjechał do nas przywożąc ze sobą wspaniałe gry, których nie posiadamy w świetlicy. Ponadto nasza świetlica jest świetnym miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Małe dzieci bawią się zabawkami, które przynieśli mieszkańcy. Chłopcy korzystają z X- BOXa, gdzie organizują między sobą turnieje. W popularne piłkarzyki grają wszyscy, bez względu na wiek i płeć. Są również tacy, którzy dużo rysują i malują. Teraz właśnie robimy kolorowe kwiatki z papieru, które wykorzystamy do palm wielkanocnych.

     Czas karnawałowych balów, zabaw oraz maskarad trwa. Zaczął się dokładnie 6 stycznia ,czyli w Święto Trzech Króli.W tym roku będzie trwał aż do 25 lutego, a dokładniej do wtorku przed Środą Popielcową.Karnawał jest to okres niezwykle radosny i kolorowy. Towarzyszy mu głośna i rytmiczna muzyka, różnorodne przebrania oraz maski i świetna zabawa. Do Świetlicy Wiejskiej w Mażanach karnawałowa aura zawitała 15 lutego 2020r. Jak na ten dzień przystało: przebrania, maski i huczna zabawa - to wszystko było. Był również słodki poczęstunek. Dodatkowo godne podziwu były kolorowe dekoracje wykonane własnoręcznie przez dzieci odwiedzające świetlicę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.

 

     Ubiegły weekend w Pręgowie upłynął pod znakiem karnawałowych zabaw. W piątek 14 lutego 2020 r. świetlica zorganizowała bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci. Tym razem przenieśliśmy się do Krainy Lodu i Śniegu. Wszyscy ochoczo i radośnie uczestniczyli w proponowanych konkursach i zadaniach sprawnościowych: bieg ze śnieżką, lodowe figury, taniec na krze czy lód - woda. Konkurencje przeplatane były zabawami muzycznymi. Zabawy z hula-hop, balonami dostarczyły uczestnikom nie lada frajdy i mimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie znikał nikomu z twarzy.
W krótkiej przerwie pomiędzy karnawałowymi szaleństwami można było posilić się owocami, słodkimi przekąskami oraz pyszną pizzą upieczoną przez p. Agnieszkę.