7 października najmłodsza grupa świetlicowej społeczności wybrała się na spotkanie z prehistorią do Parku Jurajskiego w Wasilkowie. Celem wycieczki edukacyjnej było przybliżenie dzieciom historii dziejów ziemi oraz pokazanie jakie zwierzęta żyły 237 milionów lat temu i jakie były ich naturalne rozmiary. Przodkowie obecnych gadów wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki.
Po Parku Jurajskim oprowadził nas przewodnik, który z wielkim zaangażowaniem opowiadał o eksponatach, warunkach w jakich żyły dinozaury, czym się żywiły i historii ich zagłady. Dzieci także popisały się swoją wiedzą, co pozytywnie zaskoczyło pana przewodnika.

     Wesoło wspominamy chwile spędzone podczas wakacyjnych dni. W Pręgowie nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy podczas świetlicowych zajęć. Wakacje tradycyjnie rozpoczęliśmy pieszą wędrówką do Wilkowa na lody. Dzieci, które uczęszczają tutaj do szkoły ,mogły jeszcze raz na nią spojrzeć i pożegnać się z tym miejscem na całe dwa miesiące.
Czas spędzony w świetlicy został dobrze zagospodarowany. Talenty i kreatywność dzieci pozwoliły na zrealizowanie całego programu,który uwzględniał ich zainteresowania i potrzeby. Wśród codziennych zabaw znalazło się wiele różnych form zajęciowych: gry i zabawy grupowe, zajęcia plastyczne oraz zajęcia kulinarne. Do gier i zabaw wykorzystany był tunel animacyjny i chusta Klanza. W trakcie zajęć plastycznych powstawały prace, które stały się ozdobą naszej sali.

      Tegoroczne wakacje spędziliśmy na podróżowaniu po Polsce. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy ich historię, zdobyliśmy nową wiedzę i najważniejsze spotkaliśmy mnóstwo ludzi, nawiązaliśmy przyjaźnie, które pozostały w sercach i wspomnieniach. Tego nikt nam nie odbierze.
23 czerwca świętowaliśmy w świetlicy zakończenie roku szkolnego. Dumni byliśmy ze świadectw z wyróżnieniem. Szampan Piccolo, truskawki i bita śmietana przygotowane przez Monikę to delicje dla naszego podniebienia.

     4 sierpnia 2017 r. o godzinie 20.30 w świetlicy w Smokowie powitaliśmy przyjaciół z Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie. Grupę reprezentowali: Michał Grab, Michał Pietkiewicz, Asia Nicewicz, Paulina, Kasia i Iza Iwaniuk oraz Adrian Paczkowski - Lord Kanapy. Dołączyły do nas dziewczęta ze świetlicy w Biedaszkach Małych wraz z opiekunką Iwoną Lubelską.
Podczas gdy Michał Grab przekazywał nam wiedzę niezbędną do udzielania pierwszej pomocy, Michał Pietkiewicz charakteryzował wolontariuszy, którzy pozorowali osoby poszkodowane oraz przygotowywał nieoznaczone stanowiska. Kiedy zapadł zmrok, udaliśmy się w teren. Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystaliśmy w praktyce. Musieliśmy zadbać o własne bezpieczeństwo, prawidłowo zdiagnozować powstałe urazy, udzielić pomocy i zabezpieczyć poszkodowanych do czasu przybycia medycznego zespołu ratowniczego. Oceniali nas wolontariusze. Wiemy, że dużo jeszcze musimy się nauczyć, ale za każdym razem czujemy się pewniej. Pozorowane stacje wyglądały na tyle wiarygodnie, że przechodzący mieszkańcy zatrzymywali się, aby udzielić pomocy. Jesteśmy dumni, że nie przechodzili obojętnie. Michałowi należą się brawa za charakteryzację.

     24 czerwca 2017 r. o godzinie 17.00 spotkaliśmy się w Smokowie w Barze Nad Rozlewiskiem. Przybyliśmy tu, aby wziąć udział w III Biesiadzie Sąsiedzkiej połączonej z NOCĄ CUDÓW - NOCĄ ŚWIĘTOJAŃSKĄ. Do zabawy dołączyli mieszkańcy okolicznych miejscowości, zaprzyjaźnieni z nami Seniorzy z kętrzyńskiego klubu oraz goście z zagranicy.
Na tę uroczystość przystroiliśmy stoły kolorowymi kwiatami i zastawiliśmy wspólnie przygotowanymi potrawami, które kusiły smakiem, zapachem i wyglądem.
Tradycyjnie Państwo Grażyna i Stanisław Bugnaccy zasponsorowali pieczonego dzika i rybę w occie.