GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

      Dnia 13.12.2017r., w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbył się EVENT. E-kompetencje bez barier, przewodnikiem E-klubu jest Pani Katarzyna Kłosowska. Na spotkanie zostali zaproszeni mieszkańcy Nakomiad i okolic. " W gminie Ketrzyn nie próżnujemy bo intensywnie i twórczo sieć internetową wykorzystujemy"
Podczas spotkania odbyła się wspólna zabawa i konkursy z nagrodami.

 

      Dnia 10.12.2017 r. część dzieci ze świetlicy w Linkowie biorąca udział w letnim projekcie Fundacji "Kółko Graniaste" pojechały do kina na film pt. "COCO". Bilety i popcorn zostały zakupione z nagrody za zrealizowany projekt z Kółka Graniastego. W dalszym ciągu zapraszamy chętnych do brania udziału w dalszych projektach. Dziękujemy paniom za opiekę nad dziećmi i organizację wyjazdu do kina.

 

 

 

       Dnia 9 grudnia 2017 r. w świetlicy w Linkowie odbyły się Mikołajki z Mikołajem. Przybyło około 50 osób. Mikołajki zorganizowały Pani Sołtys oraz Rada sołecka. Pani świetlicowa ozdobiła sale. Na wstępie programu były zorganizowane zabawy i konkursy dla dzieci. Po konkursach zostały zostały rozdane dla dzieci paczki, które ufundowane były: 23 sztuki Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie, a 25 sztuk przez Panią radną Beatę Bohdanowicz. Każdy z obecnych mógł się też poczęstować słodkościami. Nagrody i poczęstunek były ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kętrzynie. Pani radnej Beacie Bohdanowicz dziękujemy za ufundowanie prezentów na Mikołajki i wszystkim którzy razem współpracowali.

        Andrzejki to najbardziej magiczny dzień w roku- wg wierzeń, uchylają się wtedy wrota do nieznanej przyszłości i spełniają się wróżby..."

Dzień po uroczystym wspomnieniu św. Andrzeja, 01 grudnia 2017r. w Pręgowie odbył się bardzo klimatyczny wieczór andrzejkowy. W tym roku bawiły się dzieci nie tylko z naszej miejscowości ale również z Bezławek, Palestyny i sąsiedniego sołectwa Muławki, którzy przybyli razem z rodzicami. Świetlica powitała wszystkich tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Magiczna dekoracja oraz stroje wprowadziły w świat zabawy i magii.

 

     28.11.2017 r. w świetlicy w Biedaszkach Małych odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci i młodzieży.
Oprócz tańców, dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Między innymi odczytywały hasła napisane sympatycznym atramentem za pomocą specjalnej lampki. Odgadywały cechy charakteru, których symbolem były zwierzęta. Przekłuwały serca w poszukiwaniu imion sympatii. Dużo radości sprawiły konkurencje zręcznościowe, np. nawlekanie makaronu, wyścigi z kubkami popcornu, przenoszenie kwiatków za pomocą słomki, konkurencja z ciastkami, itp.