GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

      Internet, komputer, telefon komórkowy, tablet- to wszystko staje się niezbędnym elementem w życiu każdego człowieka. Mieszkanki Koczarek postanowiły skorzystać z okazji, aby być na bieżąco z cudami komputeryzacji. Naszym przewodnikiem i instruktorem po wirtualnym świecie jest Pani Katarzyna Kłosowska. Spotkania odbywają się cyklicznie w świetlicy wiejskiej w Koczarkach. Sama obsługa w/w urządzeń nie jest trudna ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile zagrożeń czyha na nas w sieci. I właśnie ku temu służy taki projekt. Uczestnicy E-kompetencji poznają możliwości narzędzi informatycznych, zasoby sieci internetowej. Przekonują się, jakie są korzyści płynące z cyfryzacji usług firm oraz urzędów. Jak załatwić sprawy urzędowe nie wychodząc z domu, wyszukać lekarza, zrobić zakupy itp.

     Dnia 27 lutego w świetlicy wiejskiej „Kuźnia” w Wopławkach odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji projektu „E-kompetencje bez barier” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Podczas kursu można było nabyć informacje m. in. : jak załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, korzystać z usług bankowych online czy wyszukać lekarza specjalistę.
Zakończenie projektu odbyło się w miłej atmosferze w formie eventu, podczas którego kursanci brali udział w konkursach przygotowanych przez przewodnika.

 

     Dnia 2 lutego br. został zorganizowany wyjazd dzieci z Sołectwa Linkowo i Filipówka do Olsztyna do Parku Trampolin i Papugarni. W wyjeździe wzięło udział około 40 osób w tym opiekunowie grupy oraz rodzice . Bilety wstępu do Parku Trampolin zostały zakupione z Funduszu Społecznego miejscowości Linkowo, natomiast bilety do Papugarni zostały zakupione z wygranych z projektu Fundacji Kółko Graniaste. Autokar został udostępniony przez Gminę Kętrzyn. Organizatorem wyjazdu była Pani Beata Bohdanowicz.

 

 

     Tegoroczne ferie zimowe spędziliśmy na aktywnym wypoczynku. Ogromną radość sprawiły nam podróże. W środę 24 stycznia korzystaliśmy z wielu atrakcji Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach. W piątek 26 stycznia odwiedziliśmy kino Gwiazda w Kętrzynie. Obejrzeliśmy film o Paddingtonie.
W sobotę 27 stycznia na zaproszenie właścicieli Baru Nad Rozlewiskiem uczestniczyliśmy w ognisku. Piekliśmy kiełbaski, piliśmy gorącą herbatkę oraz zajadaliśmy się słodyczami. Odwiedzili nas instruktorzy SIM PCK z Kętrzyna - Joanna Nicewicz, Michał Grab i Adrian Paczkowski, z którymi przyjaźnimy się i współpracujemy od wielu lat. Michał, jak zawsze ciekawie i mądrze opowiadał o zagrożeniach podczas zabaw zimowych. Kolejny raz uczył udzielania pierwszej pomocy, przypomniał też o zastosowaniu defibrylatora a Joasia pokazała nam, jak umiejętnie wykorzystać zdobytą wiedze w praktyce. Adrian, jak na prezesa przystało nadzorował pracę i robił zdjęcia.

       Za nami kolejne ferie zimowe w świetlicy w Pręgowie. W ciągu dwóch tygodni wolnych od nauki szkolnej dzieci brały udział w zajęciach plastycznych i muzycznych. Chętnie bawiły się wspólnie z kolegami w zgadywanki i gry planszowe.
Na zajęciach "z łyżką za pan brat" powstały nasze popisowe już dania. Skorzystaliśmy z krótkiej zimowej aury. Radość i śmiech przyniosły zjazdy na sankach. We wtorek 23 stycznia uczestniczyliśmy w wyjeździe do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie przy Kole Łowieckim "Kaczor". Wraz z rówieśnikami ze świetlicy z Koczarek poznaliśmy zwyczaje zwierząt i ptaków zamieszkujących nasze lasy. Panowie zadbali o ognisko i pieczoną myśliwską kiełbasę.