GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

      Dzień Dziecka, jaka jest to frajda obchodzić ją co roku. Kto by nie chciał znów na jeden moment zostać dzieckiem? W Nakomiadach w dniu 8 czerwca, zorganizowaliśm taki dzień. Atmosfera nas nie opuszczała, bawiliśmy się świetnie. Mieliśmy zapiekanki, frytki, kąpot, ognisko, słodycze i najważniejsze wata cukrowa, oj jej nie mogło zabraknąć.
Konkurencje (nie wszystkie udało się przeprowadzić☹️ ale spokojnie dokończymy je na świetlicy😁😉). Pierwszą konkurencją jaką mieliśmy były wyścigi w workach, ach co za emocje nam towarzyszyły.

       2 czerwca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Koczarkach odbyła się zabawa z okazji Dnia Dziecka. Bardzo cieszymy się, że pogoda nam dopisała, ponieważ impreza mogła odbyć się na placu koło świetlicy.
Główną atrakcje stanowiły dmuchane zjeżdżalnie, gdzie jedna z nich sięgała do bocianiego gniazda. Takie rarytasy jak: wata cukrowa w różnych kolorach oraz popcorn wywoływały uśmiech na twarzy dzieci oraz dorosłych. Licznie przybyłe dzieci oraz mieszkańcy mogli także pomalować twarze za co odpowiedzialni byli młodzi zdolni czyli Wioleta Jachimczyk oraz Bartosz Kwaśniewski. Z kolei Kasia Łuba dbała o to, aby dzieciom nie brakowało farby podczas malowania na streczu. Był to wspaniały, pełen atrakcji i doznań dzień.

      W miniony piątek dzieci z Czernik w ramach zajęć WESOŁEGO POPOŁUDNIA organizowanych przez Świetlicę Wiejską w Czernikach mogły dokonać ciekawych eksperymentów, tworzyć niesamowite wiraże w mleku. Wspólnie namalować obraz bez użycia pędzli lecz za pomocą przeróżnych przedmiotów codziennego użytku. Hitem piątkowych zajęć okazały się być
samodzielnie wykonane SLIME – pierdzące glutki, super-rozciągliwa masa która wydawała zabawne dźwięki sprawiła, że z twarzy dzieci nie znikał uśmiech.

 

      Popołudnie 22 marca 2019 r. w naszej świetlicy upłynęło pod hasłem "Witaj wiosno! ". Tego dnia zajęcia zaczęliśmy od przygotowania Marzanny. Ubrana w piękną i kolorową sukienkę wyruszyła z nami w pochodzie przez wieś. Podczas spaceru jednomyślnie stwierdziliśmy, że wiosna zawitała już do Pręgowa. W wyśmienitych i wiosennych nastrojach powróciliśmy do świetlicy.
Zgodnie z polską tradycją aby pożegnać zimę należy Marzannę spalić lub wrzucić do wody. My, w tym roku zmieniliśmy formę obchodów powitania najbardziej oczekiwanej pory roku. Nasza, wykonana z papieru i bibuły stała się na krótko ozdobą sali.

        16 marca 2019r. odbył się wyjazd do kina "Gwiazda" w Kętrzynie na film pt. "Całe szczęście", z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Brały w nim udział osoby z sołectwa: Parcz-Jankowo-Mażany. Bilety zostały ufundowane przez sołecki fundusz. Był to dla nas miły czas i okazja do "oderwania się" od codziennych obowiązków. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kętrzyn za udostępnienie autokaru oraz sołtysowi Janowi Klimkowskiemu za zaangażowanie.