GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

     W sobotę 10 czerwca 2017r dzieci i młodzież ze świetlicy "Dziupla" w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej zdawali egzamin na biały pas i stopień uczniowski w sztukach walki. Nauczyliśmy się bardzo dużo podczas czteromiesięcznych zajęć, a zdobyta wiedzę sprawdził podczas egzaminu Pan Adrian Mikulewicz- trener z Klubu Kempo Full Contact – Kempo Combat w Giżycku. Młodzież wykazała się znajomością technik Kempo Full Contact oraz etykiety dojo i uzyskała stopień 10.1 KUY. Wszystkim uczestnikom zajęć poszło bardzo dobrze.

      W sobotnie popołudnie 10 czerwca 2017r (sobota), dzięki współpracy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Opiekuna Świetlicy odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka na placu zabaw w Nowej Wsi Kętrzyńskiej.
Podczas festynu, nie zabrakło zawodów, konkursów sportowych, dzieci rywalizowały w wielu konkurencjach m.in. skoki w workach, skok z piłką między nogami, bieg z piłeczką, rzut krążkami, skok na skakance, bieg na trzy nogi, slalom w Alkogoglach, tor przeszkód. Na zwycięzców czekały oczywiście nagrody.

     W niedzielne popołudnie 04.06.2017r. w Smokowie odbył się piknik rodzinny. Miejscem spotkania był plac przy Barze Nad Rozlewiskiem. Nie bez powodu spotkaliśmy się właśnie w tym miejscu, w pobliżu jezior.
Sponsorami uroczystości byli: Polski Związek Wędkarski Koło Miejskie w Kętrzynie nr 19 reprezentowany przez Panów Adama Ulążka i Władysława Kudzbalskiego; Pan Romuald Ciunowicz właściciel Sklepu Wędkarskiego DH “ CENTRUM” w Kętrzynie; Pan Stanisław Bugnacki właściciel Baru Nad Rozlewiskiem ; Pani Grażyna Bugnacka właścicielka Sklepu w Smokowie ; Malwina Zalewska.

     Dnia 11 czerwca w Czernikach na placu zabaw odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką, Świetlicę Wiejską w Czernikach oraz dzięki wsparciu Pana Wójta Pawła Bobrowskiego i Pani Dyrektor GOK-u Marty Szmyd. Podczas pikniku na którym wszyscy dobrze się bawili można było skosztować waty cukrowej, popcornu, gofrów i mnóstwo innych rarytasów: -) oczywiście na pikniku nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla.Były warsztaty taneczne dla dzieci break dance pod czujnym okiem instruktorów KCK Piotra Frąckiewicza i Izabeli Andrearczyk. Konkursy i konkurencje sportowe były nagradzane upominkami.

     3 czerwca 2017r. w Nowej Różance obchodziliśmy Dzień Dziecka. Była trampolina, dmuchana zjeżdżalnia, dzieci miały wielką frajdę uśmiechnięte buzie mówiły same za siebie. Dużą niespodzianką było przybycie Pana Wójta wraz z małżonką i dziećmi, osobiście poczęstował wszystkich cukierkami. Tradycją też jest wóz strażacki,który zawsze jest dużą atrakcją dla naszych pociech.Panowie strażacy stanęli nawet do konkurencji przeciągania liny-kto wygrał? oczywiście dzieci :-) nie mogło być inaczej. Były zawody sprawnościowe, nagrody, dyplomy, nie zabrakło też słodkości - gofry, lody, słodycze, napoje a na koniec grill i kiełbaski.