GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     30.05.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Koczarkach odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Dzieci a także dorośli mieszkańcy naszej miejscowości przybyli dość licznie. Rozpoczęliśmy przedstawieniem pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków ", które zawierało elementy edukacyjno-profilaktyczne. Aktorzy, którzy grali na scenie przyjechali do nas z Krakowa Studio Teatralne Krak-Art. Następnie odwiedziła nas Ochotnicza Straż Pożarna z Karolewa z inicjatywy Wójta Gminy Kętrzyn P. Pawła Bobrowskiego, która nie tylko zapoznała dzieci z budową wozu strażackiego, ale również woziła dzieci oraz dorosłych na krótką przejażdżkę. Na naszym spotkaniu gościliśmy również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury P. Martę Szmyd, która złożyła życzenia dzieciom z okazji ich święta i przekazała upominki na rzecz naszej świetlicy. Miłą niespodziankę sprawił nam również sołtys z Nakomiad P. Tomasz Wyszomirski, który "kręcił' nam wszystkim watę cukrową.


Oprócz tego mieliśmy też swoje atrakcje w świetlicy. Tu zostały przygotowane różne konkurencje , gdzie dzieci wprost prześcigały się w braniu udziału. Wielką furorę zrobiły alkogogle, które stwarzały niemały problem, aby przejść slalom lub trafić do tarczy lotką. Przygotowaliśmy jeszcze wiele innych atrakcji jak :wspólne malowanie wielkich kolorowanek, wyścig na gazetach, naśladowanie odgłosów różnych zwierząt itp. W konkursach brały udział praktycznie wszystkie dzieci w różnym wieku. Zabawom, tańcom i wygłupom nie było końca. Co dobre jednak wszystko się kończy i nadszedł czas , aby udać się do domu.

' Serdeczne podziękowania sponsorom imprezy tzn. P. Krzysztofowi Plewni -Przewodniczącemu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie przedstawienia, P. Radnej Gminy Kętrzyn Agnieszce Roszig za ufundowanie lodów, P. Iwonie Nikiel za zakupienie akcesoriów do robienia waty cukrowej, P. Sołtysowi Nakomiad Tomaszowi Wyszomirskiemu za poświęcenie swego czasu oraz użyczenie maszyny do waty cukrowej.

Bardzo dziękuję też osobom, które pomogły w organizacji Dnia Dziecka, a w szczególności P. Basi Łukaszewskiej - członkini Rady Sołeckiej oraz Sołtysowi Koczarek P. Kazimierzowi Korzeniewskiemu . Dziękuję również P. Mirosławie Katiuszyn za pomoc w kontaktach z grupą teatralną.