GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     W niedzielne popołudnie 04.06.2017r. w Smokowie odbył się piknik rodzinny. Miejscem spotkania był plac przy Barze Nad Rozlewiskiem. Nie bez powodu spotkaliśmy się właśnie w tym miejscu, w pobliżu jezior.
Sponsorami uroczystości byli: Polski Związek Wędkarski Koło Miejskie w Kętrzynie nr 19 reprezentowany przez Panów Adama Ulążka i Władysława Kudzbalskiego; Pan Romuald Ciunowicz właściciel Sklepu Wędkarskiego DH “ CENTRUM” w Kętrzynie; Pan Stanisław Bugnacki właściciel Baru Nad Rozlewiskiem ; Pani Grażyna Bugnacka właścicielka Sklepu w Smokowie ; Malwina Zalewska.


Konkursy, w których braliśmy udział dotyczyły wędkowania. Najpierw karmiliśmy rybki, później je łowiliśmy, następnie smażyliśmy. Płynęliśmy też statkiem, na pokładzie którego bawiliśmy się wesoło.


Sponsorzy zapewnili nam poczęstunek- gorące kiełbaski, ciasto, napoje, lody, chipsy oraz nagrody rzeczowe.
Pani Iwona Lubelska skręcała balony tworząc przeróżne wzory, w tym rybki i wędki oczywiście. Były też kwiatki, motylki, pieski, małpki, samoloty, szable i wiele innych. Malowała także nasze twarze kolorowymi farbami. Z wielkim zaangażowaniem, profesjonalnie i artystycznie zmieniała buzie w dzieła sztuki.


Całą imprezę zabezpieczali nasi przyjaciele wspaniali, młodzi, inteligentni, odpowiedzialni, odważni, o wielkim sercu Michał Grab i Michał Pietkiewicz reprezentujący grupę SIM PCK. Uczyli nas technik udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Cierpliwie, perfekcyjnie, krok po kroku tłumaczyli co należy zrobić, aby uratować życie człowiekowi. Mogliśmy także zmierzyć ciśnienie, temperaturę ciała oraz saturację.


Naszej opiekunce Monice zrobiliśmy niespodziankę. Podziękowaliśmy za to, że jest z nami. Wyrecytowaliśmy wiersz, wręczyliśmy własnoręcznie zrobiony prezent oraz bukiet róż. Wiemy, że sprawiliśmy jej ogromną przyjemność.
Również Panowie Władysław i Adam podziękowali Panu Stanisławowi i Monice. Wręczyli im piękne statuetki a pozostałym uczestnikom znaczki ufundowane przez Pana Romualda Ciunowicz właściciela Sklepu Wędkarskiego DH ”CENTRUM” w Kętrzynie, które zdobiły naszą pierś podczas zabawy.


Odwiedziły nas Panie Teresa Juchniewicz- radna oraz Bożena Ciborska- sołtys.


Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, by to niedzielne spotkanie było wyjątkowe, radosne, pełne przygód i wrażeń. Dziękujemy za serce, za dobro, które powraca w dwójnasób, bo więcej radości jest z dawania niż z brania.


Dziękujemy :
- PZW- Panom Adamowi Ulążka i Władysławowi Kudzbalskiemu;
- Panu Romualdowi Ciunowicz właścicielowi Sklepu Wędkarskiego DH ”CENTRUM”;
- Panu Stanisławowi Bugnackiemu - właścicielowi Baru Nad Rozlewiskiem;
- Pani Grażynie Bugnackiej - właścicielce Sklepu w Smokowie;
- Grupie SIM PCK Panom Michałowi Grab i Michałowi Pietkiewicz;
- Pani Malwinie Zalewskiej;
- Pani Iwonie Lubelskiej;
- Pani Lidii Ulążka;
- Panu Karolowi Lewkowicz;
- radnej Pani Teresie Juchniewicz;
- sołtys Pani Bożenie Ciborskiej;
- rodzicom.


Do zobaczenia za rok!