GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     Dzieci i młodzież ze świetlic wiejskich Dziupla w Pożarkach i Nowej Wsi Kętrzyńskiej uczestniczyła w dwutygodniowym obozie sportowym w Januszkowie i Jastarni. W pierwszym tygodniu pogoda nie rozpieszczała, ale drugi był wymarzony na zajęcia na wodzie. Młodzież w Jastarni nabywała umiejętności głównie z windsurfingu i wakeboardingu oraz korzystała z innych atrakcji nie związanych ze sportami wodnymi.
W Januszkowie zajęcia były tak różnorodne, że nikt nie mógł się nudzić i wybrać coś dla siebie odpowiedniego. Nasi uczestnicy byli przydzieleni do grup o profilach takich jak: żeglarstwo, windsurfing, parkour – freestyle oraz ogólnosportowa. Były to zajęcia, w których uczestniczyli codziennie przez cały czas trwania obozu. Oprócz tego śmigali jak Tarzany i Jane po parku linowym, uczyli się trików na BMX- ach, grali w tenisa ziemnego, pływali katamaranem, canu, żaglówką laserówką i wakeboardingiem oraz na tzw. bananie. Uczestniczyli także w wycieczkach krajoznawczych poruszając się rowerem. Zapoznali się z skimboardingiem i dobrze sobie radzili z tą dyscypliną sportową. Nasza młodzież uczestniczyła także w zajęciach z ratownictwa wodnego i nauczyła się jak zachować się, żeby pomóc osobie topiącej się, jak stosować koło ratunkowe i bojkę „Pamelkę”i udzielić pierwszej pomocy.


„Nie tylko chlebem człowiek żyje”, więc była także zabawa. Nasi obozowicze wzięli udział w grach, zabawach, konkursach, turniejach oraz zawodach przygotowanych przez instruktorów i wychowawców Let's Go. W „Mam talent swoje umiejętności zaprezentowali : Ala Drężek, Julia Bałdyga i Kornelia Celińska wykonując utwór Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” oraz Sylma Połeć i Norbert Włoszek tańcząc z poi treningowymi. Najlepsza zabawa była podczas „Indiańskich podchodów”, która polegała na tym, że przebrani wychowawczy ganiali obozowiczów i rzucali w nich woreczkami z proszkiem w kolorach tęczy. Oprócz tego były jeszcze inne gry integracyjne wciągające w zabawę ponad 80 osób.


Zdobyliśmy 9 medali w zawodach sportowych:


3 ZŁOTE
Kacper Bałdyga (bieg z przeszkodami – junior) w pierwszym tygodniu
Damian Wąsiewicz (Runmageddon) w pierwszym tygodniu
Damian Wąsiewicz (skimbording)


4 SREBRNE
Kacper Bałdyga (MTB – wyścig rowerów górskich w kat. junior
Jakub Andrzejewski (skimbording)
Bartosz Pędzich ( żeglarstwo zajęcia tygodniowe)
Daniel Urban (żeglarstwo zajęcia dwutygodniowe)


2 BRĄZOWE
Norbert Włoszek ( MTB – kat. młodzież męska)
Damian Wąsiewicz ( Runmageddon – grupa parkour)


Każdy uczestnik otrzymał medal za udział w zawodach.


Iga Biała zdobyła jedyną w swoim rodzaju statuetkę fair play dla obozowicza tygodnia. Natomiast cała nasza dziesięcioosobowa załoga płci męskiej wygrała konkurs na utrzymanie czystości w domkach. Uczestnicy obozu otrzymali medale i mnóstwo nagród w postaci koszulek, czapek i spinnerów.


Nasi żeglarze (7 osób) wrócili z uprawnieniami w postaci Książeczek żeglarskich Junga&Kadet i certyfikatów SITZ HALS oraz oczywiście umiejętnościami do żeglugi śródlądowej.
Jestem dumna, że mamy tak wspaniałą młodzież!


W imieniu dzieci i młodzieży dziękuję Fundacji Non Iron za sfinansowanie kosztów pobytu w obozie sportowym Let's Go, Panu Wójtowi Gminy Kętrzyn Pawłowi Bobrowskiemu i Panu Kierownikowi GOPS – u za zapewnienie transportu oraz Panu Tomkowi i Wojtkowi za bezpieczną podróż.