GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      Tegoroczne wakacje spędziliśmy na podróżowaniu po Polsce. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, poznaliśmy ich historię, zdobyliśmy nową wiedzę i najważniejsze spotkaliśmy mnóstwo ludzi, nawiązaliśmy przyjaźnie, które pozostały w sercach i wspomnieniach. Tego nikt nam nie odbierze.
23 czerwca świętowaliśmy w świetlicy zakończenie roku szkolnego. Dumni byliśmy ze świadectw z wyróżnieniem. Szampan Piccolo, truskawki i bita śmietana przygotowane przez Monikę to delicje dla naszego podniebienia.


24 czerwca wakacje powitali dorośli mieszkańcy Smokowa podczas III Biesiady Sąsiedzkiej połączonej z NOCĄ ŚWIĘTOJAŃSKĄ - NOCĄ CUDÓW. Relację z tej uroczystości zamieściliśmy wcześniej na stronie internetowej Urzędu Gminy.


21 lipca udaliśmy się do Kadzidłowa. W Parku Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego podziwialiśmy zwierzęta z bliska.


25 lipca pojechaliśmy do Mikołajek do Parku Wodnego Tropikana. Z radością korzystaliśmy z basenów, jacuzzi, saun, tężni, zjeżdżalni, piaskownicy i innych atrakcji. Relaks i zabawa w wodzie odprężyła nas. Dzięki opiekunkom i ratownikom czuliśmy się bezpiecznie.


31 lipca zawitaliśmy do Olsztyna. W Parku Trampolin 7 Jump Street pod czujnym okiem instruktorów Wojtka, Patryka i Kamili doskonaliliśmy swoje umiejętności fizyczne. Akrobacjom nie było końca. Podczas pobytu odwiedzili nas Pan Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn wraz z Paniami Martą Szmyd - Dyrektor GOK i Krystyną Kalisz - Skarbnik. Podziwiali nasze wyczyny sportowe.


W nocy z 4 na 5 oraz z 25 na 26 sierpnia wzięliśmy udział w MANEWRACH NOCNYCH, które zostały przygotowane przez wolontariuszy z kętrzyńskiego Oddziału Rejonowego PCK Michała Grab; Michała Pietkiewicz; Asię Nicewicz; Paulinę, Kasię, Izę Iwaniuk; Julię Kozub i Adriana Paczkowskiego - Lorda Kanapy. Artykuł o naszych zmaganiach ukazał się wcześniej na stronie internetowej Urzędu Gminy pod tytułem MANEWRY NOCĄ POMOCY UCZĄ. Zapraszamy do zapoznania się z nim.


8 sierpnia odwiedziliśmy Lidzbark Warmiński. Naszym celem było zwiedzanie gotyckiego zamku biskupiego. Wstąpiliśmy też na lody oraz miejski plac zabaw z siłownią plenerową.


11 sierpnia pojawiliśmy się w Galindii. Kraina historycznego plemienia położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Wielkich Jezior Mazurskich to ostoja magii, ciszy, śpiewu ptaków i szumu fal. Przewodnik, który oprowadzał nas po malowniczej osadzie sprawił, że poczuliśmy się jej mieszkańcami i czynnie braliśmy udział w życiu plemienia.


16 sierpnia zorganizowaliśmy spływ kajakowy rzeką Krutynią. Szczęśliwi, opaleni i dumni z pokonanej trasy zasiedliśmy do wspólnego posiłku przy ognisku.


22 sierpnia byliśmy w Malborku w Dinoparku. Mnogość atrakcji wprawiła nas w zachwyt. Chcieliśmy wszystko zobaczyć, skorzystać z każdej oferty: ze ścieżki edukacyjnej, na której znajdują się ruchome dinozaury i smoki, z mini ZOO, z parku linowego, kina 5D, muzeum skamieniałości, piaskownicy archeologicznej, laserowego toru przeszkód i wielu innych. Z żalem opuszczaliśmy to miejsce. Zmęczeni, ale szczęśliwi, że mogliśmy aktywnie wypocząć późnym wieczorem wróciliśmy do domu. Podróż minęła nam śpiewająco.


Wakacje zakończyliśmy 27 sierpnia Sołeckimi Zawodami Sportowymi. Braliśmy udział w turniejach piłki nożnej i siatkowej. Choć padał deszcz dobre humory nie opuszczały zawodników i kibiców.


Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym ze świetlic w Biedaszkach Małych i Mażanach oraz ich opiekunkom Paniom Iwonie Lubelskiej i Irenie Szulc, z którymi spotykaliśmy się podczas naszych wojaży. Wasza obecność sprawiła, że wspólnie spędzony czas na długo zostanie w naszych sercach. Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem.

Podróżować to żyć. Za pomoc w spełnieniu naszych marzeń dziękujemy:


* Panu Pawłowi Bobrowskiemu - Wójtowi Gminy Kętrzyn,
* Panu Tomaszowi Lis - kierowcy,
* Panu Ryszardowi Waszkiewicz - kierowcy,
* Pani Alinie Romejko,
* Grupie SIM PCK,
* Państwu Stanisławowi i Grażynie Bugnackim,
* Państwu Karolowi i Basi Lewkowicz,
* Państwu Jerzemu i Iwonie Lubelskim,
* Państwu Andrzejowi i Iwonie Skóra,
* Panu Adamowi Ulążka,
* Panu Rafałowi Lubelskiemu,
* Panom Władysławowi i Pawłowi Kudzbalskim,
* Pani Patrycji Tryjanowskiej,
* Pani Natalii Ochocińskiej,
* Pani Paulinie Garbacik,
* Pani Irenie Szulc i jej podopiecznym,
* Rodzicom,
* Mieszkańcom