GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     Wesoło wspominamy chwile spędzone podczas wakacyjnych dni. W Pręgowie nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy podczas świetlicowych zajęć. Wakacje tradycyjnie rozpoczęliśmy pieszą wędrówką do Wilkowa na lody. Dzieci, które uczęszczają tutaj do szkoły ,mogły jeszcze raz na nią spojrzeć i pożegnać się z tym miejscem na całe dwa miesiące.
Czas spędzony w świetlicy został dobrze zagospodarowany. Talenty i kreatywność dzieci pozwoliły na zrealizowanie całego programu,który uwzględniał ich zainteresowania i potrzeby. Wśród codziennych zabaw znalazło się wiele różnych form zajęciowych: gry i zabawy grupowe, zajęcia plastyczne oraz zajęcia kulinarne. Do gier i zabaw wykorzystany był tunel animacyjny i chusta Klanza. W trakcie zajęć plastycznych powstawały prace, które stały się ozdobą naszej sali.

Podczas pobytu w świetlicy dzieci miały możliwość przygotowywania posiłków. W każdą środę gotowaliśmy przepyszne dania: pizza, koktajl owocowo- lodowy, sernik domek a nawet zwykłe kanapki ale jakże barwne,były godne pochwały mistrzów kulinarnych. Wszystko to było zjadane do ostatniego okruszka. Najwięcej emocji sprawiło dzieciom nocowanie w świetlicy. Po wspólnej kolacji i zabawach przyszedł moment na opowiadanie historyjek z dreszczykiem. Wyobraźnia zrobiła swoje...😊.


Codziennie do dyspozycji uczestników zajęć był bilard, z którego chętnie korzystali również i dorośli, konsola do gier oraz mnóstwo gier planszowych.
Okres wakacyjny to nie tylko zabawy i psoty. Wspólnie z panią Agnieszką i Marleną przygotowywaliśmy kłosy do wieńców dożynkowych oraz dzielnie pomagaliśmy przy pracach na rzecz wsi. Zajęcia zakończyliśmy piknikiem i wakacyjnym quizem na wesoło. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki.


Ze zniecierpliwieniem czekamy na kolejne wakacje.