GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     7 października najmłodsza grupa świetlicowej społeczności wybrała się na spotkanie z prehistorią do Parku Jurajskiego w Wasilkowie. Celem wycieczki edukacyjnej było przybliżenie dzieciom historii dziejów ziemi oraz pokazanie jakie zwierzęta żyły 237 milionów lat temu i jakie były ich naturalne rozmiary. Przodkowie obecnych gadów wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki.
Po Parku Jurajskim oprowadził nas przewodnik, który z wielkim zaangażowaniem opowiadał o eksponatach, warunkach w jakich żyły dinozaury, czym się żywiły i historii ich zagłady. Dzieci także popisały się swoją wiedzą, co pozytywnie zaskoczyło pana przewodnika.


Nie samą wiedzą człowiek żyje, więc skorzystaliśmy też z atrakcji oferowanych przez Park Jurajski. Jeździliśmy na autodromach, lataliśmy samolotami na karuzeli, strzelaliśmy do tarczy z paintballa i oczywiście musieliśmy zaliczyć park linowy. Po atrakcjach zajechaliśmy na posiłek, żeby uzupełnić „paliwo” na dalszą drogę. Dzieci wróciły szczęśliwe, o czym świadczył uśmiech nie znikający w drodze powrotnej.


Wycieczka odbyła się dzięki rodzicom, pomocy Kierownika GOPS Kętrzyn i częściowo wykorzystanej nagrodzie wygranej w konkursie Okno na świat „Zajączek”organizowanym przez Fundację dla Dzieci i Młodzieży „Kółko Graniaste”


Dziękujemy Pani Kasi – naszemu kierowcy z BUS RESZEL Przewozy Międzynarodowe za bezpieczną i miłą podróż.