GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

        Andrzejki to najbardziej magiczny dzień w roku- wg wierzeń, uchylają się wtedy wrota do nieznanej przyszłości i spełniają się wróżby..."

Dzień po uroczystym wspomnieniu św. Andrzeja, 01 grudnia 2017r. w Pręgowie odbył się bardzo klimatyczny wieczór andrzejkowy. W tym roku bawiły się dzieci nie tylko z naszej miejscowości ale również z Bezławek, Palestyny i sąsiedniego sołectwa Muławki, którzy przybyli razem z rodzicami. Świetlica powitała wszystkich tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Magiczna dekoracja oraz stroje wprowadziły w świat zabawy i magii.

 


Nasze czarodziejki przygotowały mnóstwo atrakcyjnych zabaw i wróżb. Wszystkie wróżby i przepowiednie na przyszły rok okazały się pomyślne dlatego dzieci chętnie brały w nich udział. Wylosowane kolory i liczby pokazały czego możemy oczekiwać od losu. Przy stoliku czarodziejka Dorota udzielała informacji, zapisanych w kwiatach i magicznych kubeczkach. Rzucony cień z wosku wskazał czego możemy się spodziewać. Każde dziecko otrzymało cukierka z wróżbą oraz grosik na szczęście i powodzenie.


Konkursy, w których uczestniczyli, pokazały ich wybitne umiejętności, m.in. taniec z balonami w rytmie muzyki, limbo, jedzenie popcornu i pączków bez użycia rąk. Każdy udział nagrodzony był małym prezentem. Na głodnych i spragnionych czekały stoły zastawione sokami, słodkościami i owocami. Kochane mamy pracowicie krzątały się po kuchni donosząc swoim pociechom gorące przekąski. Tańce i pląsy ukazały niespożytą energię drzemiącą w dzieciach.


Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w wieczorze andrzejkowym a w szczególności moim pomocnicom czarodziejkom Dorocie i Eli, niezastąpionym mamom.
Serdeczne podziękowania należą się również naszym sponsorom Rodzicom, radnemu p.Tadeuszowi Deptule oraz p. Marcie Szmyd dyr GOK, która ufundowała nagrody rzeczowe.

Natomiast sobota należała do dorosłych. W myśl hasła " Bawmy się bo Adwent stoi za oknem " spotkanie andrzejkowe trwało do północy. Impreza skusiła co niektórych by przyjść i poszaleć na parkiecie przy współczesnych i ponadczasowych hitach muzycznych. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania i wróżb. Z przymrużeniem oka odczytywaliśmy znaki zapisane na ziemi i w niebie.

 

 

 

Wszystkim życzymy by andrzejkowe wróżby się spełniły.