GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      16 grudnia 2017 r. w świetlicy wiejskiej "Hydrofornia" w Koczarkach, odbyła się Wigilia dla dzieci. Najpierw przygotowaliśmy salę tj. ubraliśmy choinkę, przyozdobiliśmy schody, zawiesiliśmy ozdoby z papieru itp. Ustawiliśmy stoły i krzesła, ugotowaliśmy uszka, czerwony barszczyk, przygotowaliśmy kolorowe kanapki.Gdy wszystko już było gotowe, zasiedliśmy do wspólnego stołu. Najważniejszym momentem był czas, kiedy łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie nawzajem życzenia. Podczas wspólnej wieczerzy poruszaliśmy różne tematy, a w szczególności Świąt, prezentów gwiazdkowych oraz szkoły. Byliśmy bardzo wzruszeni i podekscytowani tym, że możemy tak pięknie i zgodnie spędzać ze sobą te chwile, pomimo różnego wieku, płci czy wyznania. W świąteczny nastrój wprowadziły nas piękne, polskie kolędy.


Ten dzień nie skończył się szybko, ponieważ była to wielka okazja do wspólnych zabaw, brały w nich udział wszystkie dzieci zgromadzone w naszej świetlicy.
Wigilia w Koczarkach na długo zostanie w naszej pamięci. Doszliśmy do wniosku, że takie wspólne spotkania, to coś pięknego i niezapomnianego, coś czego nam dzisiaj brakuje, w tym naszym zabieganym świecie.