GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      Grudzień to szczególny czas dla dzieci, ale także dla dorosłych. To czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. W odliczaniu kolejnych dni pomógł nam kalendarz adwentowy. Codziennie losowaliśmy karteczkę z zadaniem. Wykonane zadanie nagradzane było łakociem, a także doklejeniem brody Mikołajowi. Każdy dzień przybliżał nas do świąt.
Wzięliśmy udział w I konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Kętrzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kętrzynie. Nasza ozdoba w kategorii „Grupy” zajęła II miejsce. Nagroda, gra towarzyska „5 sekund” dostarcza nam emocjonujących rozgrywek.

 


19 grudnia miało miejsce zakończenie projektu „E-Kompetencje bez barier” miejscowego E-klubu połączone ze spotkaniem wigilijnym dla mieszkańców Biedaszek Małych. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski oraz Pani Anna Szymańska z Centrum Edukacji ZDZ w Kętrzynie. Po otrzymaniu przez uczestników certyfikatów, zebrani podzielili się opłatkiem. Przy melodii kolęd, wspólnym poczęstunku i rozmowach miło upłynął wieczór.


Dzięki staraniom Pana Mariana Olechnowicz Prezesa Spółdzielni Lokatorsko – Mieszkaniowej „LOKATOR” w Biedaszkach Małych, w naszej świetlicy znalazła przytulny kąt żywa choinka. Pięknie udekorowana przez dzieci, stała się niewątpliwą ozdobą sali.


W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia zostały zorganizowane warsztaty świąteczne z udziałem naszej zdolnej mieszkanki Pani Ireny Wiśniewskiej. Z kolorowych wstążek, mieniących się cekinów i wielu różnorodnych bibelotów powstały niezwykłe bombki. W zajęciach uczestniczyły dzieci wraz z opiekunem świetlicy w Smokowie.


Dziękujemy:


- Pani Renacie Olechnowicz Przewodnik E-klubu za profesjonalne przekazanie wiedzy oraz za cierpliwość, wyrozumiałość i uśmiech
- Panu Pawłowi Bobrowskiemu Wójtowi Gminy Kętrzyn oraz Pani Annie Szymańskiej z Centrum Edukacji ZDZ w Kętrzynie za obecność podczas zakończenia projektu „E-Kompetencje bez barier”
- Panu Marianowi Olechnowicz Prezesowi Spółdzielni Lokatorsko – Mieszkaniowej „LOKATOR” w Biedaszkach Małych za ufundowanie choinki
- Pani Irenie Wiśniewskiej za twórcze spotkanie
- Dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas.