GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      23.01.2018 r. dzieci ze świetlicy w Koczarkach oraz Pręgowie udały się z wizytą do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie przy Kole Łowieckim "Kaczor ". Już sama podróż okazała się bardzo interesująca poprzez nietypowy pojazd, który zawiózł nas do Kwiedziny, a mianowicie był to Star z Koła Łowieckiego "Szarak". Dzięki uprzejmości Zarządowi tegoż Koła, mieliśmy bardzo ciekawą i nietypową przejażdżkę. P. Stanisław Stefaniuk nasz kierowca" wiózł nas przez las ,gdzie obserwowaliśmy leśne zwierzęta.
Na miejscu w Kwiedzinie oczekiwali nas Panowie z Koła Łowieckiego "Kaczor" -Marek Kłok, Łukasz Bieniek, Ryszard Obolewicz. Po krótkim przywitaniu obejrzeliśmy i poznaliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej. P. Marek pozwolił nam rozpalić w prawdziwym kaflowym piecu, który zajmuje sporą część sali.

Dalej udaliśmy się na spacer po lesie. Tam rozpoznawaliśmy tropy dzikich zwierząt, wymienialiśmy osobniki, które zamieszkują knieję,poznawaliśmy ich zwyczaje i maniery.Po powrocie do budynku P. Łukasz przedstawił nam bardzo interesujący film, na temat mieszkańców lasu:dzików, saren, jeleni, danieli, łosi itp. Mieliśmy również krótki test, gdzie rozpoznawaliśmy odgłosy zwierząt. Następnie P.Ryszard rozpalił ognisko, przy którym upiekliśmy a potem zajadaliśmy myśliwską kiełbaskę "z kija" .Po smacznym posiłku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się do domu. Atrakcjom jednak nie było końca, ponieważ P. Stasio zawiózł nas do ambony myśliwskiej, na którą niełatwo było się wdrapać. Do domu wróciliśmy syci i zadowoleni, z głowami pełnymi nowych doświadczeń i wiadomości.

Serdeczne podziękowania Panom z Koła Łowieckiego "Kaczor" -Markowi Kłok, Łukaszowi Bieniek oraz Ryszardowi Obolewicz, a także Panu Stanisławowi Stefaniuk z Koła Łowieckiego "Szarak" za poświęcony czas, miłą atmosferę i ciekawe wspomnienia.