GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      Ferie zimowe to zasłużony odpoczynek od obowiązków szkolnych. W Biedaszkach Małych czas wolny od zajęć rozpoczęliśmy uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawiliśmy krótki montaż słowno-muzyczny oraz życzenia dla naszych gości. Tego wieczoru radosny śpiew wypełnił salę. Babcie z wnukami z zaangażowaniem prezentowały wybrane przez siebie piosenki w konkursie karaoke.
Podczas ferii korzystaliśmy z atrakcji Parku Wodnego „Tropikana” w Mikołajkach oraz Parku Trampolin 7 Jump Street w Olsztynie. Byliśmy również na seansie filmowym „Paddington 2” w kinie „Gwiazda” w Kętrzynie.
Lubiący rywalizację chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych i konkurencjach zręcznościowych. Aktywny wypoczynek towarzyszył nam nieustannie. Każdego dnia trenowaliśmy grę w ping ponga, aby wyłonić najlepszych w tej dyscyplinie.


Zorganizowaliśmy Świetlicowy Turniej Tenisa Stołowego. W tym roku najlepszymi okazali się: Jakub Kamiński, Michał Szykowski oraz Julia Olechnowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Najlepszą niespodziankę sprawiła nam Pani Renata Olechnowicz, fundując pyszną i ogromną pizzę.
Podczas zajęć kulinarnych tradycyjnie już przyrządzaliśmy nasze ulubione gofry oraz zapiekane kanapki, które w mgnieniu oka znikały z talerzy.


Najmłodszym największa frajdę sprawił bal karnawałowy. Pięknie przebrani, pląsali w rytm muzyki i brali udział w przygotowanych zabawach. W trakcie balu rozstrzygnęliśmy konkurs na najładniejsze przebranie oraz maskę karnawałową. Dzięki pomocy Julii, Kornelii i Martyny bal przebiegł sprawnie i radośnie.


Miłym zakończeniem zimowego wypoczynku był udział w IV Turnieju Świetlic Gminy Kętrzyn W Tenisie Stołowym w Nakomiadach. Naszą świetlicę reprezentowały trzy osoby. Każda z nich została nagrodzona medalem. W kategorii dziewczęta: 1. miejsce zajęła Julia Olechnowicz, a 2. miejsce Kornelia Zapałowska. W kategorii chłopcy ze szkół podstawowych Krystian Miętkiewicz otrzymał brązowy medal. Jako świetlica zostaliśmy wyróżnieni za największą ilość zdobytych medali.


Podziękowania:
- Panie Renacie Olechnowicz Radnej Gminy Kętrzyn za wielkie serce, pomoc oraz zaangażowanie w działalność świetlicy i wsparcie podczas organizacji ferii
- Panu Pawłowi Bobrowskiemu Wójtowi Gminy Kętrzyn za udostępnienie autokaru
- Panu Ryszardowi Wiśniewskiemu za bezpieczny transport
- Pani Marcie Szmyd Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie za dofinansowanie balu karnawałowego
- Panu Danielowi Szykowskiemu za pomoc w opiece podczas wyjazdu na trampoliny
- Julce, Kornelce oraz Krystianowi za udział i osiągnięcia w IV Turnieju Świetlic Gminy Kętrzyn W Tenisie Stołowym W Nakomiadach
- Wszystkim, którzy przyczynili się do bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku
- Dzieciom i młodzieży za wspólnie spędzony czas