GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     Trzeba przyznać, że w tym roku trudno jest przegonić zimę. Jednak w świetlicy w Pręgowie, od kilku dni widać już wiosnę. Białe śnieżynki, które dekorowały salę ustąpiły miejsca barwnym motylom i kwiatom.
21 marca witaliśmy najpiękniejszą porę roku, która wielu z nas motywuje do działania i nowych wyzwań. Naszą małą uroczystość rozpoczęliśmy od spaceru z Marzanną, symbolizującą zimę. Kulminacyjnym punktem było jej spalenie i radosne oznajmienie, że oficjalnie rozpoczęła się wiosna. Mamy nadzieję, że przed nami będą tylko słoneczne i ciepłe dni.
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przez kilka dni spotykaliśmy się na przygotowywaniu palm. Inspiracji i pomysłów było wiele. Każda była inna i niepowtarzalna. Tradycyjne palemki trafiły do naszych rodzin i domów.

Najwyższą, mierzącą 2,70 m zgłosiliśmy do konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna" zorganizowanego przez Wójta Gminy Kętrzyn i Gminny Ośrodek Kultury. Cieszymy się, że nasza praca została zauważona przez jury i w kat. grupy zajęliśmy zaszczytne II miejsce.


To wspólne wykonanie palmy było świetną okazją do grupowej działalności artystycznej, do wspólnego tworzenia i przekazania młodszym pokoleniom kultury naszych przodków.
Życzymy wszystkim radosnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w miłej atmosferze!