GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      Pierwszy raz Dzień Dziecka spędziliśmy na wyjeździe. Naszą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodów Pokazowych i Motylarni w Marcinkowie. Mięliśmy okazję zapoznać się z takimi stylami ogrodów jak: śródziemnomorski, zakochanych, biały, marokański, nowoczesny, wiejski, pnączy, ziołowo – warzywny, japoński i różankę. Dzieci i młodzież z zaciekawieniem słuchała pani przewodnik, która z pasją opowiadała o roślinach, ich uprawie oraz motylach. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda drzewo platana i innych gatunków roślin. Dowiedzieliśmy się jakie są fazy rozwojowe motyli i mogliśmy zobaczyć, a nawet dotknąć gąsiennicę afrykańskiego motyla giganta. Po zwiedzaniu chwilę odpoczęliśmy i naładowaliśmy baterie na placu z zabaw w Motylarni.


Po krótkiej przerwie udaliśmy się do Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Oj było co podziwiać! Około 70 pojazdów wojskowych różnego typu czekało na nas. Znowu trafiliśmy na panią przewodnik, która w ciekawy sposób przekazała informacje o danym eksponacie. Na zakończenie była najlepsza frajda, czyli przejażdżka wojskowym wozem opancerzonym.
Po efektywnym, ale trochę wyczerpującym zwiedzaniu, mimo wszystko szczęśliwi udaliśmy się na posiłek do Mcdonaldsa. Uśmiechnięci, najedzeni i z dużym bagażem wiedzy ruszyliśmy w drogę powrotną.


Dzień Dziecka bez lodów, to nie Dzień Dziecka, więc w Kętrzynie zrobiliśmy przystanek koło budki z lodami. Były pyszne.
Przeżyliśmy wspaniałe chwile dzięki Fundacji dla Dzieci i Młodzieży „Kółko Graniaste”, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marcie Szmyd oraz rodzicom (współfinansowanie wycieczki). Dziękujemy!!!!