GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      Andrzejki, to czas, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków dziewczyny i chłopcy spotykali się w wigilię św. Andrzeja aby dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości .
W naszej świetlicy, tradycją ubiegłych lat również w tym roku świętowaliśmy Andrzejki. Świetlica powitała wszystkich tajemniczym nastrojem i symbolami wiedzy magicznej. Wstępem do dobrej zabawy było zapoznanie zebranych z historią tego święta i zachęcenie wszystkich do wspólnego przeżycia spotkania.


Tego wieczoru na dzieci czekały niezapomniane emocje. Nasze świetlicowe czarownice próbowały przybliżyć przyszłość. Każdy, kto tylko chciał mógł sprawdzić co go czeka, jakie jest jego przeznaczenie. Do tego celu posłużyły przepowiednie ukryte w balonach, szkatułce, ciasteczkach. Nie zabrakło również kolorowego serca oraz magicznego atramentu.
Czy wróżby się spełnią - czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele uciechy.
Całość spotkania umilały gry, harce, skoczne dziecięce melodie oraz przepyszny poczęstunek przygotowany przez uczestników.

Składam serdeczne podziękowania za obecność i wspaniałe niezapomniane chwile: dzieciom, rodzicom, pani Katarzynie Rodak, a w szczególności moim pomocnicom - czarownicom Dorocie Domurad, Eli Waszczuk i Eli Czyżewskiej.