GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

       Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku - jest to szczególny czas. Czas składania życzeń, śpiewania kolęd, wręczania prezentów. Jednak najważniejszym elementem jest wigilia. I to nie tylko ta w domu ale również organizowana w miejscu pracy czy spotkań. W Pręgowie co roku staramy się kontynuować ten zwyczaj. Dla podopiecznych świetlicy spotkanie opłatkowe zostało zorganizowane 18 grudnia.
Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek - symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały aby na uroczystej kolacji przeważały świąteczne specjały: domowe ciasta, pierogi, paszteciki, racuchy, łazanki i śledzie. Nie zabrakło również prezentów. Każdy tego wieczoru został obdarowany słodkim upominkiem.


Boże Narodzenie to doskonały czas na budowanie i pogłębianie relacji. Cieszymy się, że w tym roku roku do wigilijnego stołu zasiadło tyle osób. Radosna atmosfera pozostawiła pragnienie spotykania się w podobnym duchu.

Pragnę podziękować osobom, na których zawsze mogę liczyć, za przekazywane wsparcie oraz bezinteresowną pomoc w realizacji działań na rzecz naszej społeczności.