GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: gok@gminaketrzyn.pl

O GMINNYM OŚRODKU KULTURY

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w GOK

     W sobotę 11 stycznia 2020 r.w Pręgowie odbył się "III Wieczór z kolędą'', którego organizatorem była świetlica oraz Koło Gospodyń Wiejskich.
Tak jak w poprzednich latach w spotkaniu uczestniczyli miłośnicy tradycji bożonarodzeniowych i wspólnego kolędowania, mieszkańcy wsi oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Kętrzyn p. Paweł Bobrowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Marta Szmyd oraz radna Gminy Kętrzyn p. Katarzyna Rodak z rodzinami.
Spotkanie w świątecznym klimacie poprzedziły wiersze w wykonaniu najmłodszych uczestników. Następnie rozpoczęło się muzykowanie. Podczas wspólnego grania i śpiewania zabrzmiały znane i popularne kolędy oraz mniej znane pastorałki.


       W tym roku uatrakcyjnieniem wieczoru były jasełka, opracowane przez członków koła. Przedstawienie miało formułę teatru cieni. Było to dla wielu z nas nowe artystyczne doświadczenie. Na scenie mogliśmy zobaczyć cienie postaci biblijnych rzucane przez aktorów, odtwarzających wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Towarzysząca kolęda " Maryjo, czy Ty wiesz..." wprowadziła w refleksyjny nastrój i przeniosła zebranych w podróż do Betlejem, gdzie spełniły się przepowiednie.
W przygotowanie tegorocznego kolędowania włączyli się : Gabrysia,Wiktoria i Agnieszka Pietrin, Igor Zielepuza, Piotruś, Wojtek i Ela Czyżewscy, Dominika, Basia i Andrzej Graczykowie, Dorota Domurad, Wiesia Dymek, Bożena Lewkowicz, Ala Samonek oraz Ela Waszczuk.


W imieniu swoim i organizatorów dziękuję wszystkim przybyłym za miłą i rodzinną atmosferę. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak wyśmienitym gronie.