Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Informacja dotycząca opłat za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

14-03-2018 Ogłoszenia

      Z dniem 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz...

Więcej

      2 czerwca pierwszaki z Ia i I b ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu pojechały na wycieczkę do Olsztyna. Cel podróży: wizyta w planetarium i „Nibylandia”.
Dzieci były niezwykle podekscytowane wyjazdem. Niektóre pytały: „Jak będzie?”, „Co będzie?”. A było fantastycznie!!! Planetarium zachwyciło nasze dzieciaki. W trakcie projekcji filmu „Ziemia, Księżyc, Słońce” żywo reagowały, szeptały do siebie: To było na zajęciach, pani to mówiła, w pośpiechu głośno odczytywały napisy na rozgwieżdżonym warmińskim niebie nocą… Była to więc nie tylko lekcja utrwalająca wiadomości o Układzie Słonecznym, ale również lekcja czytania, myślenia, kojarzenia faktów i rozumowania. Po wyjściu z planetarium dzieci długo jeszcze żywo dyskutowały o tym, co zobaczyły.


Po „strawie dla ducha” przyszedł czas na atrakcje „dla ciała”. Odwiedziliśmy park rozrywki „Nibylandia”. Tutaj nasi podopieczni mogli wyhasać się do woli. Dmuchane zjeżdżalnie różnego typu i kalibru, skoczki, trampolina, mini-golf – to wszystko przez 2 godziny było tylko dla nich! Pod czujnym okiem opiekunów i zgodnie z zasadami bezpiecznej zabawy dzieci dały upust rozpierającej je energii.


Do domu wracały zmęczone, ale szczęśliwe. Na pewno na długo zapamiętają tę wycieczkę.