19 II przypada kolejna, pięćset trzydziesta czwarta, rocznica urodzin wielkiego, polskiego uczonego Mikołaja Kopernika. Z tego powodu w Zespole Szkół w Wilkowie obchodzono uroczyście święto patrona szkoły, gdyż nosi ona imię wielkiego Polaka.
Z okazji święta szkoły zorganizowany został uroczysty apel, podczas którego uczniowie kl. V i II przybliżyli szkolnej społeczności Zycie i osiągnięcia Mikołaja Kopernika.
Ród Koperników wywodzi się z małej śląskiej wsi o nazwie Koperniki. Już w XIV w. członkowie tego rodu przenieśli się do Krakowa i tam rozwijali działalność kupiecką. Ojciec Mikołaja Kopernika znalazł żonę w Toruniu.

     Karnawał mija, a nasze wspomnienia są wciąż żywe.

Zapowiedź imprezy w stylu „oldschool” wzbudziła wśród społeczności szkolnej ogromne zainteresowanie i wywołała wiele emocji.
Czwarto i piątoklasiści, by urozmaicić swoje uczniowskie życie, zorganizowali pod kierunkiem p. Grażyny Łempickiej, imprezę tematyczną stylizowaną na lata 80-te, imprezę jakiej w naszej szkole jeszcze nie było. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klasy VI oraz rodzice.

Styl nasycony kolorami, kiczowatą biżuterią, lśniącymi materiałami, obszernymi bluzkami z cekinami i wyrazistymi nadrukami, wąskimi spodniami i legginsami, to prawdziwy „modowy raj”. Okazało się, że to co obciachowe może być bardzo modne. Inspiracji i pomysłów na najoryginalniejszy strój poszukiwano w second-handach i babcinych szafach.

Oprócz świetnie dobranych strojów, klimat tworzyła dekoracja. Na ścianach pojawiły się wycięte z kolorowego papieru postacie tancerzy, winylowe płyty, gwiazdy, hasła, kolorowe serpentyny, balony i dyskotekowa kula.

     14.02.2017r. w szkole w Wilkowie odbył się „Mini koncert dla Babci i Dziadka” z okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III przedstawiły dziadkom tańce, piosenki i wiersze przygotowane pod czujnym okiem swoich wychowawców-A.Dyczkowskiej kl.0, J.Adamkowicz kl.I, A.Czubaszek kl.II, K.Nawrockiej kl.III. Tłumnie zgromadzeni goście ze łzami w oczach oklaskiwali występy swoich wnucząt. Na koniec koncertu babcie i dziadkowie otrzymali słodki upominek. Na pamiątkę wykonaliśmy wspólnie zdjęcia by zapamiętać takie chwile na dłużej.

 

     Dnia 18 lutego 2017r. o godz.11.00 w Bibliotece Miejskiej w Kętrzynie odbył się konkurs wiedzy historyczno- geograficzno-przyrodniczej o Warmii i Mazurach, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Kętrzynie. Tegoroczna edycja poświęcona została przede wszystkim historii Kętrzyna z okazji 660-lecia nadania praw miejskich. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Ksawery Kalinowski-Wanago kl. V Szymon Kalata i Alan Hajdasz z kl. VI. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę przez rozwiązanie testu. Po jego napisaniu jury oceniło i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Szymon Kalata, czwarte Ksawery Kalinowski-Wanago, szóste Alan Hajdasz.

     Historia to nauka o przeszłości, która interesuje niejednego młodego człowieka. Nasi uczniowie swoje zainteresowania rozwijają na zajęciach kółka historycznego, a wiedzę sprawdzają przystępując do konkursów. Jak co roku wzięli udział w konkursie historycznym organizowanym przez kuratorium Oświaty w Olsztynie. Po zmaganiach w etapie szkolnym i surowej selekcji przez komisję konkursową, 10 lutego 2017r. odbył się etap wojewódzki w Olsztynie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Ksawery Kalinowski-Wanago. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

 

       26 lutego w pierwszym tygodniu ferii odbyła się wycieczka do Kętrzyna. Biblioteka Powiatowa w Kętrzynie chcąc uatrakcyjnić uczniom ferie zimowe zorganizowała ciekawe zajęcie pt. “Snujmy opowieści ze Story Cubes”.
Jest to gra kostkami z obrazkami mająca na celu doskonalenie pomysłowości i wyobraźni. Uczniowie z Wilkowa doskonale poradzili sobie w tej zabawie. Chłopcy wybierali tematykę sportową i fantastykę, dziewczęta baśnie i zwierzęta. Pani Sylwia Wąsowicz podziękowała uczniom częstując ich słodyczami. Następną atrakcją dnia w ramach programu “Trzymaj Formę” było spędzenie czasu na lodowisku w Kętrzynie. Chociaż nie obyło się bez upadków, jazda na łyżwach sprawiła uczniom wiele radości. Część dzieci postawiła pierwsze kroki na łyżwach.

      W pierwszym tygodniu trwania ferii w Szkole Podstawowej w Kruszewcu nie zabrakło atrakcji. Zapewnili je dyrektor szkoły i nauczyciele. Codziennie organizowane były różnorodne zajęcia między innymi: plastyczne, sportowe i komputerowe. Dzieci mogły rozwijać swoje talenty i spróbować sił w rywalizacji sportowej oraz karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki.
Ogromną radość sprawił uczestnikom zimowego wypoczynku wyjazd na basen „Tropikana” do Mikołajek. Atrakcje w postaci saun, zjeżdżalni, jacuzzi i rwącej rzeki cieszyły się dużym powodzeniem.

     Dnia 17 stycznia 2017 roku uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w „Żywej lekcji historii” zorganizowanej przez członków Bractwa rycerskiego „Kerin”. Dzięki wizycie średniowiecznych rycerzy uczestnicy nietypowej lekcji mogli poznać obyczaje rycerskie . Poza tym członkowie bractwa prezentowali rekwizyty, m.in. stroje, miecze, zbroje, tarcze i inną broń, którą posługiwało się rycerstwo. Rycerze z bractwa „Kerin” wyjaśnili uczniom również do czego służyły topory i włócznie. W trakcie żywej lekcji historii chętni mogli sprawdzić ile waży broń i zbroja rycerska. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jaką drogę musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem.