Lubimy swoją krainę, która przyciąga wyjątkowym pięknem, zielenią lasów i łąk, błękitem jezior i rzek. Dlatego 15 czerwca o 8.30 wraz z wychowawczynią Tamarą Furką wyruszyliśmy na spływ kajakowy Krutynią, by podziwiać "zasoby" rezerwatu przyrody i odreagować szkolne stresy.
Wycieczka była bardzo udana. Mimo że na początku wyprawy zaczął padać deszcz, nie zniechęcił nas i z zapałem zwodowaliśmy kajaki. Potem szybki kurs obsługi kajaka i właściwego użycia wioseł, który przeprowadził ratownik-p. Sebastian i... witaj przygodo.

     Rodzina- tu wszystko się zaczyna - to tytuł projektu edukacyjnego, którego realizacji podjęli się uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią - Tamarą Furką.
Pięknego popołudnia, 13 czerwca, o godz. 16.00 w sali lustrzanej gimnazjum rozpoczęła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni rodzice, dziadkowie, dyrekcja i nauczyciele.
Młodzież pod kierunkiem wychowawczyni przygotowała montaż, na który składały się: wyjaśnienie pojęcia rodzina, historyczny rys ukazujący obraz rodziny w różnych dziełach prozatorskich na tle epok, prezentacja multimedialna- Rodzina w malarstwie, liryczne refleksje w wykonaniu uczniów dotyczące relacji w rodzinie, multimedialny album klasy IIb- Wczoraj i dziś, wokalne popisy dziewcząt w piosenkach dotyczących tematu, kabaretowe ujęcie pewnej wywiadówki i podziękowania rodzicom za ich trud włożony w wychowanie swoich pociech.

      Kontynuując tradycję corocznych wyjazdów na biwaki sportowo-integracyjne, w tym roku klasy sportowe z Gimnazjum z Karolewa w dniach 23-25 maja przebywali na biwaku w Rynie w ośrodku wypoczynkowym „Wichrowe Wzgórza”. Wspaniała pogoda pozwoliła w pełni zrealizować zaplanowany program. Oprócz wycieczek do miasta , ogniska i tańców na parkiecie, nie zabrakło aspektu sportowego. W pierwszym dniu rozegraliśmy na Orliku towarzyskie mecze z „ miejscowymi”, które zdecydowanie wygraliśmy. Następnego dnia czekał na nas przeciwnik, który był o wiele bardziej wymagający. Drużyna złożona z kl. III a i druga połączona z kl. I a i II a łatwo pokonała juniorów Pogoni Ryn, natomiast sparing z seniorami Pogoni zakończył się niewielką przegraną.

    10:50. Na korytarzach niezły rumor - wszyscy się krzątają, pytają, o coś proszą, w tle muzyka... Pani Ania rozdziela ostatnie zadania, p.Marta dopina na ostatni (przysłowiowy) guzik elementy "układanki" ...- to nie sceny z jakiegoś filmu sf, tylko ostatnie chwile przed wielkim otwarciem.

To już trzecia odsłona wyborów Miss i Mistera Gimnazjum Gminnego w Karolewie!

20.05.2016 r. o godz.11:00, gdy już wszyscy goście, widzowie i jury zajęli swoje miejsca w sali gimnastycznej, nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, którą i tym razem poprowadzili: p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.

     Koniec kwietnia był w naszym gimnazjum niezwykle ekscytujący. Dokładnie 29.04.2016r. w godz. 9.30 – 11.00 w sali gimnastycznej odbył się konkurs czytelniczy pt. "Skąpiec bez tajemnic" zorganizowany przez uczniów klasy IIc pod czujnym okiem polonistki, p. Tamary Furki.
W konkursie wzięły udział 4 klasy: IIa, IIb, IIIa i IIIb, które wytypowały wcześniej trzyosobowe drużyny. Przedstawiciele mieli kilka tygodni na przygotowanie się do tego przedsięwzięcia.
Konkurs miał charakter gry "na żywo", gdzie pionkami byli sami uczniowie. Rzucali oni wielką kostką, skakali po planszy wykonanej na sali gimnastycznej i odpowiadali na pytania dotyczące treści komedii Moliera pt."Skąpiec".