Już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w akcji ANTYDEPRESYJNA SZKOŁA! Naszym celem było, jak co roku, ożywienie szkolnej codzienności i pozbawienie jej negatywnych emocji. Szaleństwo kolorów owładnęło wszystkich, od uczniów po nauczycieli. Klasy stanęły
w szranki o tytuł najbardziej kolorowej. Jednak „Tydzień kolorów” to nie tylko barwne ubrania. Każdego kolorowego dnia uczniowie mieli do wykonania określone przez organizatorów zadania.


I tak pierwszego dnia dzieci wypełniały ankietę, dzięki której mogły poznać swoje mocne i słabe strony. Kolejne zadanie polegało na napisaniu w klasie opowiadania na dowolny temat, które miało zawierać jak najwięcej wyrazów z ,,ż”. Przy ocenianiu brano pod uwagę: pomysł, ilość poprawnie napisanych wyrazów zawierających ,,ż” oraz estetykę pracy. Następnie uczniowie tworzyli niepowtarzalne fryzury na bal. Mogli użyć dowolnych rekwizytów i skorzystać z pomocy kolegów, rodziców, czy nauczycieli do jej wykończenia. Ważne było, aby fryzura zawierała jakiś niebieski akcent. W dniu koloru białego uczniowie na dużym arkuszu papieru wspólnie malowali zimowy pejzaż używając do tego pasty do zębów i własnych rąk. Jury dokonało oceny prac pod kątem pomysłowości, estetyki wykonania, zgodności z tematem i ilości zaangażowanych w tworzenie dzieła uczniów. Po podliczeniu punktacji wyłoniliśmy tegorocznych zwycięzców naszej zabawy. Pierwsze miejsce zajęły klasa IIIa i IIIb. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę kolorami.

     W grudniu, jak co roku, z niecierpliwością oczekiwaliśmy przybycia świętego Mikołaja. Towarzyszył nam radosny nastrój, ale też niepewność, dreszczyk emocji i zaciekawienie połączone z obawą, czy aby na pewno zasłużyliśmy na przychylność Gwiazdora. Nie wiadomo, czy nasze dobre uczynki, czy też życzliwość innych ludzi sprawiły, że od pierwszych dni tego ostatniego miesiąca roku odczuliśmy działanie jakiejś nadprzyrodzonej mocy, która pozwoliła nam zebrać siły i doświadczyć wszystkiego, co nas spotkało.
A zaczęło się... od warsztatów bożonarodzeniowych, które skupiły wokół choinki rodziców, dzieci i nauczycieli. Było w nas dużo zapału i chęci do pracy, więc przeróżne aniołki, stroiki, bombki, choinki, witraże i lampiony zapełniły cały świąteczny stół. Wyjątkowy nastrój, serdeczna atmosfera i dźwięk kolęd spowodowały, że zrodziła się w nas myśl zorganizowania charytatywnego kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, z którego dochód przeznaczyliśmy na zakup produktów spożywczych do paczek świątecznych dla rodzin uczniów z naszej szkoły. Tak więc ozdoby przed świętami trafiły do domów dzieci i nauczycieli, a paczki żywnościowe do ośmiu wskazanych przez wychowawców klas rodzin.

     Dnia 7 grudnia 2016 roku podczas Święta Szkoły dyrektor pani Jolanta Czarnecka przekazała uczniom nagrodę zdobytą w Wojewódzkim Konkursie „Mały Entomolog”. Otrzymaliśmy nagrodę
o wartości 700 zł. w postaci pokazów naukowych pt. „Fizyka dla smyka”, które przeprowadzone będą w klasach I-III przez pracowników Akademii Nauki z Olsztyna.
Konkurs organizowany był przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej i polegał na utworzeniu fotoreportażu na stronie internetowej. Miał on dotyczyć obserwowanych przez pół roku motyli. Najtrudniejszym zadaniem było ich sfotografowanie, dlatego też do robienia zdjęć zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale również rodzice i nauczyciele. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu pod linkiem http://www.spbiedaszki.webity.pl/stona-glowna/dzialania-ekologiczne /maly-entomolog/

      Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń środowiska spowodowanych niewłaściwą gospodarką odpadami. Pragniemy podnosić świadomość ekologiczną oraz kształtować wśród dzieci trwałe nawyki przyczyniające się do dbałości o stan środowiska naturalnego. Dlatego też zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach Gminny Konkurs Ekologiczny „Dobre rady na odpady”. Wzięły w nim udział cztery zespoły składające się z uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych Gminy Kętrzyn. Honorowym gościem, a jednocześnie przewodniczącą jury, była Inspektor Oświaty pani Anna Abramowicz, której serdecznie dziękujemy za przybycie.

     07 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Szkoły. Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu szkoły i złożeniem kwiatów pod popiersiem patrona szkoły. Następnie przedstawiciele klas III – VI brali udział w konkursie wiedzy. Każdy zespół odpowiadał na pytania dotyczące życia i działalności Janusza Korczaka oraz historii szkoły, tworzył nowe słowa z liter imienia i nazwiska patrona, układał puzzle tematycznie związane z twórczością Starego Doktora oraz układał z rozsypanki wyrazowej prawa dziecka. Zwyciężyli przedstawiciele klasy VI, II miejsce zajęli uczniowie z klasy III a, III miejsce zdobyli uczniowie z klasy V.