Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie Szkoły Podstawowej w Biedaszkach przygotowali uroczysty apel, który poprowadziła pani Barbara Szulich, wychowawczyni klasy IIIb, wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę. Następnie oddała głos uczniom, którzy posługując się rekwizytami, przedstawili tradycje związane z obrzędowością Świąt Wielkanocnych w naszym regionie. W przygotowaniu inscenizacji wzięły udział klasy: I, II i IIIb. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Lilla Duczek. Uroczystemu apelowi w szkole towarzyszyła wystawa stroików wielkanocnych zgłoszonych do Gminnego Konkursu Plastycznego.

      10 kwietnia 2017 roku kolejny raz przyjechał do naszej szkoły cyrk "Szok". Artyści zabawiali nas wspaniałymi sztuczkami, żonglerką, tresurą zwierząt i występami klauna. Ogromnym przeżyciem było trzymanie węża przez grupę dziewcząt i chłopców.
Zachwyt wzbudziła tresura gołębi oraz psów chodzących na dwóch łapach i jeżdżących na skuterze. Największy jednak aplauz wywołała orkiestra złożona z naszych uczniów, ekspresyjnie wykonująca utwór pod batutą klauna.
To był miło spędzony czas.

     W tym roku po raz pierwszy nasi uczniowie z klasy I i III b wzięli udział w międzynarodowej imprezie „Noc z Andersenem” zainicjowanej przez bibliotekarzy czeskich w 2000 roku. Przedsięwzięcie to organizowane jest z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H.CH. Andersena. Biorą w nim udział szkoły i biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci.
W naszej szkole zorganizowaliśmy zabawę wieczorem, 31 marca 2017 w godzinach od 19.00 do 22.00. Szesnaścioro dzieci z rodzicami i dziadkami - wielbicieli Hansa Christiana Andersena, zebrało się w sali nr 10, aby uczcić 212 urodziny baśniopisarza.

     W dniu 23 marca 2017 roku Szkoła Podstawowa w Biedaszkach gościła, w ramach kampanii edukacyjnej „Czad, ogień - obudź czujność”, strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.
W trakcie spotkania uczniowie klas I-VI zostali zapoznani przez funkcjonariuszy z zagrożeniami, jakie na nich czyhają w szkole i w domu, a także z zasadami ewakuacji podczas pożaru oraz bezpiecznego zachowania się w razie nieszczęśliwych wypadków. Goście przypomnieli również numery alarmowe do wszystkich służb ratowniczych i zaprezentowali elementy stroju i ekwipunku strażaka. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy w Straży Pożarnej. Dzięki takiemu spotkaniu, uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na innych zajęciach lekcyjnych.

     24 marca 2017 r. w Olsztynie odbył się finał okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. W kategorii szkół podstawowych rywalizowali przedstawiciele 11 powiatów z województwa warmińsko-mazurskiego. Nasz powiat, już po raz drugi, reprezentowała uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Biedaszkach – Wiktoria Świerkowska.
Olimpiada miała za zadanie praktyczne sprawdzenie wiedzy z zakresu ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się i zapobiegania chorobom XXI wieku. Pytania obejmowały również zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej, ekologii i historii organizacji. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem, dlatego nie obyło się bez dodatkowej dogrywki, a o wygranej decydowały pojedyncze punkty.