Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     24 kwietnia br. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Biedaszkach odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie. W czytelni dla dzieci i młodzieży, w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” (grupa Smerfy) odegrały spektakl na podstawie rumuńskiej bajki, pt. „Koza z dzwonkiem”. Mali artyści za piękne i barwne przedstawienie otrzymali gromkie brawa. Występ dzieci poprzedziło czytanie przez panią Marię Kaliszewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski” legendy o herbie Kętrzyna w języku mazurskim oraz ojczystym. Po spektaklu uczniowie mogli podziwiać wystawę własnoręcznie wykonanych przez dzieci książeczek wyeksponowaną w czytelni oraz zapoznać się z pomieszczeniem wypożyczalni.


Przedstawienia teatralne uczą widzów nawyków i zachowań w miejscu publicznym, jakim jest widownia, kształtują jego wyobraźnię oraz gust, uwrażliwiają na obecność żywego wykonawcy i innego widza. Uczniowie mają możliwość poznać różnice w zachowaniach, jakie są charakterystyczne dla widzów w kinie czy przed telewizorem.


Dziękujemy bardzo za zaproszenie i umożliwienie naszym uczniom doznania takich emocji.