Tuż przed Świętami Wielkanocnymi policjantki z kętrzyńskiej komendy policji- starszy aspirant Monika Danielak i mł. aspirant Ewelina Piaścik, wspólnie z wielkanocnym zającem odwiedziły przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Kruszewcu. Spotkanie podzielone był na dwa etapy. Podczas pierwszej części maluchy wyruszyły w plener na poszukiwanie jajek ukrytych w trawie, piaskownicy, zaroślach oraz na placu zabaw. Z olbrzymią radością dzieci szukały schowanych przez zająca i policjantki jajeczek. W środku każdego jajka znajdowało się pytanie bądź zagadka dotycząca bezpieczeństwa. Po przeszukaniu całego terenu i zebraniu wszystkich ukrytych jajeczek dzieci udały się do swoich sal, gdzie odbyła się kolejna część zabawy.

Ziemio Katyńska, Ziemio Smoleńska, Ziemio bólem, rozpaczą przesiąknięta
A. Patey-Grabowska

     Rankiem 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wydarzyła się jedna z największych tragedii w historii Polski. W katastrofie samolotu Tu-154 M zginęli wszyscy pasażerowie, tworzący polityczną elitę narodu, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka, prezydent Ryszard Kaczorowski, Anna Walentynowicz, parlamentarzyści, dowódcy wojsk, osoby duchowne, liderzy środowisk patriotycznych. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

     W dniu 11 IV 2017 r. w siedzibie KP PSP odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs zorganizowany został przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kętrzynie. Turniej odbył się w trzech grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V w składzie: Maciej Szmyd, Kacper Koczergo i Maciej Hejduk z klasy IV. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z pytań dotyczących ochrony przeciwpożarowej, znajomości sprzętu gaśniczego, udzielania pierwszej pomocy, ochrony środowiska, a także o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków.

     W poniedziałek 10 kwietnia Szkołę Podstawową w Kruszewcu odwiedziła Agencja Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Zajmuje się ona organizacją spektakli historycznych o charakterze edukacyjnym a także bierze udział w największych, cyklicznych imprezach historycznych w Polsce.
Uczniowie placówki mieli okazję zapoznać się z formacjami bojowymi XVII -wiecznej Rzeczypospolitej, a przede wszystkim z fenomenem jakim była ciężka jazda - husaria. To właśnie ona walnie przyczyniła się do największych polskich zwycięstw. Formacja wywodziła się z zaciężnych żołnierzy serbskich, którzy w XVI w. trafili do armii koronnej i wojsk prywatnych. W klasycznej postaci husaria pojawiła się za panowania Stefana Batorego. Bitwa pod Kłuszynem i Chocimiem czy Odsiecz Wiedeńska to tylko jedne z ważniejszych batalii, w których brała udział ciężka jazda, potwierdzając swoją wartość bojową.

     Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych, a najlepiej kiedy robią to razem z rodzicami. 11 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbyły się Wielkanocne Warsztaty Plastyczne, na które zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi z grupy „Smerfy” i „Misie”. Warsztaty przygotowały nauczycielki Beata Jaświn i Barbara Januszczak.
Celem tego spotkania było tworzenie okazji do poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami. Możliwości prezentacji zachowania i umiejętności dziecka na tle grupy przedszkolnej.