Dnia 18 lutego 2017r. o godz.11.00 w Bibliotece Miejskiej w Kętrzynie odbył się konkurs wiedzy historyczno- geograficzno-przyrodniczej o Warmii i Mazurach, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Kętrzynie. Tegoroczna edycja poświęcona została przede wszystkim historii Kętrzyna z okazji 660-lecia nadania praw miejskich. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali: Ksawery Kalinowski-Wanago kl. V Szymon Kalata i Alan Hajdasz z kl. VI. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę przez rozwiązanie testu. Po jego napisaniu jury oceniło i wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Szymon Kalata, czwarte Ksawery Kalinowski-Wanago, szóste Alan Hajdasz.

     Historia to nauka o przeszłości, która interesuje niejednego młodego człowieka. Nasi uczniowie swoje zainteresowania rozwijają na zajęciach kółka historycznego, a wiedzę sprawdzają przystępując do konkursów. Jak co roku wzięli udział w konkursie historycznym organizowanym przez kuratorium Oświaty w Olsztynie. Po zmaganiach w etapie szkolnym i surowej selekcji przez komisję konkursową, 10 lutego 2017r. odbył się etap wojewódzki w Olsztynie. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Ksawery Kalinowski-Wanago. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

 

      W pierwszym tygodniu trwania ferii w Szkole Podstawowej w Kruszewcu nie zabrakło atrakcji. Zapewnili je dyrektor szkoły i nauczyciele. Codziennie organizowane były różnorodne zajęcia między innymi: plastyczne, sportowe i komputerowe. Dzieci mogły rozwijać swoje talenty i spróbować sił w rywalizacji sportowej oraz karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki.
Ogromną radość sprawił uczestnikom zimowego wypoczynku wyjazd na basen „Tropikana” do Mikołajek. Atrakcje w postaci saun, zjeżdżalni, jacuzzi i rwącej rzeki cieszyły się dużym powodzeniem.

     Karnawał to czas zabawy i rozrywki, którego 20 I 2017r. doświadczyli uczniowie naszej szkoły. Tegoroczny bal zorganizowany i prowadzony został przez Samorząd Uczniowski. Pięknie przystrojoną salę zapewnili nam p. Kamila Gan i p. Andrzej Sydor. Wszyscy poprzebierani, z dobrymi humorami wspólnie się bawili przy muzyce, nad którą czuwała p. Irena Jarosik. W czasie trwania zabawy przedstawiciele Samorządu wyłonili króla i królową tegorocznego balu. W kategorii klas „0” zostali Ewelina Lewicka i Oliwier Zajączkowski, wśród klas 1-3 tytuł zdobyli: Weronika Szulc i Michał Leontowicz, a w klasach 4-6 Amelia Masna i Kacper Charubin. Zwycięzcy zostali ukoronowani i nagrodzeni słodkimi upominkami. Zabawę uwieczniła na zdjęciach nasza szkolna fotografka p. Beata Jaświn. Tegoroczny bal uważamy za udany i z niecierpliwością czekamy na kolejny.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu z ogromną chęcią uczestniczą w żywych lekcjach historii. Od dawna wiadomo, że wiedza zdobyta przez zabawę utrwala się na dłużej.
Rycerze bractwa „Kerin” z Tczewa przybliżyli dzieciom Polskę Bolesława Chrobrego, pierwszego króla naszego państwa. Dzieci miały możliwość wysłuchania legendy przez prowadzącego i jednocześnie odegrania głównych ról w tym przedstawieniu m.in. Bolesława Chrobrego, św. Wojciecha, Ottona III.
Piękne stroje, rekwizyty i dekoracje wprowadziły widzów w czasy średniowiecza. Niezapomniane wrażenia i zdobyta wiedza w ten sposób na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów.