Artykuły z kategorii

Inicjatywy i projekty

Przebudowa dróg gminnych

10-08-2017 Inicjatywy i programy

      Dnia 09.08.2017 Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski podpisał umowę z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim o dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych...

Więcej

      W dniu 2 marca 2017r., po tragicznych wydarzeniach w naszym powiecie, podjęliśmy działania informacyjno-edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zatruć czadem. We współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Kętrzynie odbyło się szkolenie uczniów.
Celem szkolenia było uświadomienie istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla oraz wskazanie, jak można zapobiegać zatruciom.


"Czadu NIE WIDAĆ, czadu NIE SŁYCHAĆ, czadu NIE CZUĆ"


     Skuteczną formą obrony przed zatruciem tlenkiem węgla jest montaż w naszych domach czujników tlenku węgla. Uświadamiał i pokazywał urządzenia mł. bryg. Paweł Głowienka z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie. Chociaż czujniki czadu i dymu nie zastąpią naszej czujności, ale alarmują o zagrożeniu. Dzieci z bliska miały możliwość zobaczyć wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Nie jednemu chłopcu serce mocniej zabiło, gdy przymierzał hełm strażacki.