Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     13.03.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu zawiesili na terenie szkolnym budki lęgowe dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół, którzy tak pięknie śpiewają w promieniach słonecznych. Ptaki które na co dzień widujemy wokół budynku naszej szkoły w okresie lęgowym poszukują miejsc na złożenie jaj i wychowanie piskląt. Niektóre z nich poszukują naturalnych dziupli w starych pniach drzew – tych z kolei na naszym szkolnym podwórku praktycznie brak. Dlatego postanowiliśmy stworzyć naszym skrzydlatym przyjaciołom warunki imitujące naturalną dziuplę- takie zadanie spełniają nasze dobrze przygotowane budki lęgowe. Budki lęgowe rozwiesiliśmy na początku wiosny na drzewach na terenie szkolnym z wielką nadzieją, że przypadną do gustu ptakom.