Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

22-05-2017 Ogłoszenia

       Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż...

Więcej

     13.03.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu zawiesili na terenie szkolnym budki lęgowe dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół, którzy tak pięknie śpiewają w promieniach słonecznych. Ptaki które na co dzień widujemy wokół budynku naszej szkoły w okresie lęgowym poszukują miejsc na złożenie jaj i wychowanie piskląt. Niektóre z nich poszukują naturalnych dziupli w starych pniach drzew – tych z kolei na naszym szkolnym podwórku praktycznie brak. Dlatego postanowiliśmy stworzyć naszym skrzydlatym przyjaciołom warunki imitujące naturalną dziuplę- takie zadanie spełniają nasze dobrze przygotowane budki lęgowe. Budki lęgowe rozwiesiliśmy na początku wiosny na drzewach na terenie szkolnym z wielką nadzieją, że przypadną do gustu ptakom.