Artykuły z kategorii

     Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych, a najlepiej kiedy robią to razem z rodzicami. 11 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbyły się Wielkanocne Warsztaty Plastyczne, na które zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi z grupy „Smerfy” i „Misie”. Warsztaty przygotowały nauczycielki Beata Jaświn i Barbara Januszczak.
Celem tego spotkania było tworzenie okazji do poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami. Możliwości prezentacji zachowania i umiejętności dziecka na tle grupy przedszkolnej.


Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pisanki i dekoracje świąteczne. Do wykonania pisanek wykorzystaliśmy różnorodne materiały plastyczne. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze przy brzmieniu świątecznych utworów.
Rodzinne spotkanie było niezwykle radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszyscy świetnie się bawili, była to także doskonała okazja do rozmowy. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.


Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy razem ze swoimi pociechami wzięli udział w zajęciach i życzymy zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!