Artykuły z kategorii

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

Ziemio Katyńska, Ziemio Smoleńska, Ziemio bólem, rozpaczą przesiąknięta
A. Patey-Grabowska

     Rankiem 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wydarzyła się jedna z największych tragedii w historii Polski. W katastrofie samolotu Tu-154 M zginęli wszyscy pasażerowie, tworzący polityczną elitę narodu, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka, prezydent Ryszard Kaczorowski, Anna Walentynowicz, parlamentarzyści, dowódcy wojsk, osoby duchowne, liderzy środowisk patriotycznych. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, razem z dyrektorem placówki Olgą Wanago i gronem pedagogicznym, wzięli udział w uroczystości poświęconej VII rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Obchody rozpoczęły się od ceremonii podniesienia flagi państwowej oraz przypomnieniu nazwisk 96 ofiar wspomnianej tragedii. Po okolicznościowych wystąpieniach odmówiono modlitwę ekumeniczną. Następnie pod obeliskiem, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, złożono kwiaty.