Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

22-05-2017 Ogłoszenia

       Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż...

Więcej

Ziemio Katyńska, Ziemio Smoleńska, Ziemio bólem, rozpaczą przesiąknięta
A. Patey-Grabowska

     Rankiem 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem wydarzyła się jedna z największych tragedii w historii Polski. W katastrofie samolotu Tu-154 M zginęli wszyscy pasażerowie, tworzący polityczną elitę narodu, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka, prezydent Ryszard Kaczorowski, Anna Walentynowicz, parlamentarzyści, dowódcy wojsk, osoby duchowne, liderzy środowisk patriotycznych. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, razem z dyrektorem placówki Olgą Wanago i gronem pedagogicznym, wzięli udział w uroczystości poświęconej VII rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Obchody rozpoczęły się od ceremonii podniesienia flagi państwowej oraz przypomnieniu nazwisk 96 ofiar wspomnianej tragedii. Po okolicznościowych wystąpieniach odmówiono modlitwę ekumeniczną. Następnie pod obeliskiem, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, złożono kwiaty.