Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Zaproszenie

18-06-2018 Ogłoszenia

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Turnieju Piłki Nożnej Mieszkańców Gminy Kętrzyn o Puchar Wójta.  Turniej odbędzie się 30 czerwca...

Więcej

     Tuż przed Świętami Wielkanocnymi policjantki z kętrzyńskiej komendy policji- starszy aspirant Monika Danielak i mł. aspirant Ewelina Piaścik, wspólnie z wielkanocnym zającem odwiedziły przedszkolaków w Szkole Podstawowej w Kruszewcu. Spotkanie podzielone był na dwa etapy. Podczas pierwszej części maluchy wyruszyły w plener na poszukiwanie jajek ukrytych w trawie, piaskownicy, zaroślach oraz na placu zabaw. Z olbrzymią radością dzieci szukały schowanych przez zająca i policjantki jajeczek. W środku każdego jajka znajdowało się pytanie bądź zagadka dotycząca bezpieczeństwa. Po przeszukaniu całego terenu i zebraniu wszystkich ukrytych jajeczek dzieci udały się do swoich sal, gdzie odbyła się kolejna część zabawy.

Podczas tego etapu policjantki oraz zajączek odczytywali pytania i zagadki dotyczące bezpieczeństwa na które wszyscy znali doskonale odpowiedzi. Każdy z przedszkolaków otrzymał w prezencie małe upominki, jajeczka czekoladowe oraz elementy odblaskowe, które zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Kętrzyn.