Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

22-05-2017 Ogłoszenia

       Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż...

Więcej

      22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu aktywnie włączyli się do akcji, którą zainicjowała nasza przyrodniczka p. Kamila Gan wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Wychowawcy i ich podopieczni musieli wykonać zadanie polegające na zaprezentowaniu elementów charakterystycznych, kojarzących się z danym kontynentem. Zobaczyliśmy: koalę, papugę Arę, wielbłąda, fokę, Eskimosa, Japonkę piłkarzy FC Barcelony i Argentyny oraz Kleopatrę. Zaprezentowane zostały również flagi państw europejskich.Wszyscy bawili się wspaniale. Dzieci nauczyły się także „Piosenki o kontynentach”, którą wspólnie zaśpiewały. Kolorem dominującym była zieleń-symbol kojarzący się z naturą i ekologią.


W tym dniu odbyły się również konkursy ekologiczne i klasowe.
Dodatkowo uczniowie klasy VI pisali listy-apele do Ziemi, w których opisywali swoje działania na jej rzecz. Samorząd Uczniowski przez cały czas czuwał na przebiegiem konkursu szkolnego „ Tydzień kolorów”, który rozpoczął się właśnie w tym dniu oraz nad wykonaniem zadania związanego z obchodami Dnia Ziemi.