Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

      22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu aktywnie włączyli się do akcji, którą zainicjowała nasza przyrodniczka p. Kamila Gan wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Wychowawcy i ich podopieczni musieli wykonać zadanie polegające na zaprezentowaniu elementów charakterystycznych, kojarzących się z danym kontynentem. Zobaczyliśmy: koalę, papugę Arę, wielbłąda, fokę, Eskimosa, Japonkę piłkarzy FC Barcelony i Argentyny oraz Kleopatrę. Zaprezentowane zostały również flagi państw europejskich.Wszyscy bawili się wspaniale. Dzieci nauczyły się także „Piosenki o kontynentach”, którą wspólnie zaśpiewały. Kolorem dominującym była zieleń-symbol kojarzący się z naturą i ekologią.


W tym dniu odbyły się również konkursy ekologiczne i klasowe.
Dodatkowo uczniowie klasy VI pisali listy-apele do Ziemi, w których opisywali swoje działania na jej rzecz. Samorząd Uczniowski przez cały czas czuwał na przebiegiem konkursu szkolnego „ Tydzień kolorów”, który rozpoczął się właśnie w tym dniu oraz nad wykonaniem zadania związanego z obchodami Dnia Ziemi.